image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

Konkurs Nowości Ogrodniczych 2022 – NASIONA, CEBULE KWIATOWE I ROŚLINY

NASIONA, CEBULE KWIATOWE I ROŚLINY

Dalia Zemsta Ogrodnika

GMF Group Sp. z o.o.

Niesamowicie zdrowa i plenna, wyjątkowo odporna na wszelkie choroby i szkodniki. Dalia o wyjątkowo intensywnym wzroście. Dorasta nawet do 1,5 m. Łodygi sztywne, długie, odporne na wyginanie i wyłamywanie. Ulistnienie gęste, ciemnozielone. Liście sztywne duże, zdrowe. Dalia o dwóch typach kwiatów od ciemnobordowych do jasnofioletowych, zmienność ta zależy od warunków, w których rośnie i od stadium jej rozwoju. Kwiaty pełne, nadają się na kwiat cięty. Odmiana wykazuje właściwości samoczyszczące – po przekwitnięciu kwiaty same opadają, nie pozostają na krzewie. Bulwy w karpie duże, mocne, zwarte o dużym współczynniku mnożenia. Odmiana odporna na wczesnowiosenne przymrozki. Bulwy można sadzić do gruntu już od końca kwietnia, najlepiej w odstępach 50 cm. Przy dobrym okryciu i lekkiej zimie potrafi przezimować w gruncie, jednak wskazane jest jej wykopanie jesienią i przechowanie do następnej wiosny.

Agapanthus Twister

GMF Group Sp. z o.o.

Kwiaty Agapanta Twister są dwubarwne, atramentowo-białe, zebrane w duże baldachogrona, osadzone na długich pędach. Dobrze rośnie na przepuszczalnej glebie, mocno wilgotnej w okresie wegetacji. Doskonale nadaje się do uprawy w pojemnikach , na rabatach jak i kwiat cięty. Nie znosi częstego przesadzania. Dorasta do 60cm wysokości.

Peonia Candy Stripe

GMF Group Sp. z o.o.

Piwonia Candy Stripe to efektowana odmiana o ciekawym ubarwieniu. Kwiaty składają się z długich, wąskich, nakrapianych, nieco postrzępionych płatków. Dominuje biała barwa. Część płatków posiada różowe i czerwone pasemka i smugi. Piwonia jest byliną wymagającą, ale stosunkowo odporną na choroby i szkodniki. Preferuje stanowisko nasłonecznione lub w połowie zacienione – niemniej jednak najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Doskonale nadaję się na rabaty bylinowe jak i kwiat cięty. Wabi pszczoły i motyle.

Buddleja davidii Butterfly Candy Little Ruby

Hamiplant B.V.

Buddleja Butterfly Candy to bardzo obficie kwitnąca seria. Kwiaty mają lekki, słodki zapach i są bardzo atrakcyjne dla motyli i pszczół. To sprawia, że seria Butterfly Candy doskonale nadaje się do bioróżnorodności. Wszystkie odmiany są dobrze rozgałęzione, a dzięki swoim rozmiarom idealnie nadają się do pojemników i mniejszych ogrodów. Butterfly Candy lubi stanowiska w pełnym słońcu na dobrze przepuszczalnej, żyznej glebie. Odporna nawet do -18 ºC. Buddleja Butterfly Candy Little Ruby ma bardzo zwartą roślinę o wysokości i szerokości 80 cm oraz naturalnie zaokrąglony pokrój. Ma wyjątkowe, rubinowoczerwone kwiaty. Kluczowe walory: bardzo obfite kwitnienie, dobrze rozgałęziony pokrój, kwiaty mają lekki, słodki zapach, atrakcyjny dla motyli i pszczół, idealna do mniejszych ogrodów.
Buddleja Butterfly Candy Little Ruby zdobywła Złotą nagrodę KVBC Summer Challenge 2021.

Mieszanki kwietne

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Mieszanki kwietne, to seria nasion idealnie wpasowująca się w panujący trend tworzenia łąk kwietnych. Ich wysiewanie to jeden ze sposobów adaptacji miast do zmian klimatu – wyższa roślinność w mieście pełni funkcję izolacyjną (latem obniża temperaturę powietrza, tłumi hałas i filtruje powietrze). Co ważne, tworząc łąki kwietne, chronimy przyrodę. Zalety mieszanek kwietnych: – są łatwe w uprawie i ekologiczne – przeciwdziałają suszy magazynując wodę – zwiększają bioretencję, nie potrzebują środków ochrony roślin, nawozów, koszenia kosiarką spalinową i podlewania (z wyjątkiem miesiąca od wysiewu) – są tańsze w założeniu i utrzymaniu niż trawnik, atrakcyjniejsze wizualnie – są naturalnym siedliskiem przyrody dla „zapylaczy” – sprawdzą się na różnych glebach – zwiększają bioróżnorodność.

Seria nasion OLD

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Seria nasion OLD to specjalnie wyselekcjonowana kolekcja nasion odmian i gatunków rodzimych roślin ozdobnych, które kojarzą się z sielskim klimatem oraz Polską. Opakowania przykuwają uwagę wyjątkową grafiką rysunkową oraz ekologicznemu opakowaniu wykonanego między innymi z trawy.

Dywan kwietny – mieszanka kwiatów niskich

W. Legutko Przedsiębiorstwo Hodowlano-Nasienne Sp. z o.o.

Dywan kwietny to nasiona mieszanki niskich roślin ozdobnych zatopione w macie wykonanej z ekologicznych surowców (celulozy). Mata jest przyjazna dla środowiska, ponieważ ulega rozpuszczeniu. Dzięki niej uzyskasz długo kwitnący (od kwietnia do października) niski dywan kolorowych roślin ozdobnych dorastających do 30 cm wysokości. Matę można przycinać w dowolne kształty. Można ją podzielić tworząc w ogrodzie parę zakątków kwietnych.

Echinacea purpurea Sombrero

Gospodarstwo Specjalistyczne Panek Dariusz Panek

Jeżówka o wyjątkowo rozgałęzionym pokroju i o niesamowitych, intensywnych barwach. Ta letnia bylina nie tylko wygląda spektakularnie w donicach i pojemnikach, ale też ma zjawiskowy wygląd na ogrodowej rabacie. Roślina wabiąca owady zapylające.

Salvia greggii Mirage

Gospodarstwo Specjalistyczne Panek Dariusz Panek

Świetna odmiana szałwii o wyjątkowych i niespotykanych, landrynkowych kolorach. Są to odmiany o wyróżniającym się krzewieniu oraz o bardzo wysokiej tolerancji na upały. Przy ich jaskrawych barwach nie można przejść obojętnie. Są atrakcyjne dla owadów zapylających.

Dianthus caryophyllus Flutterburst

Gospodarstwo Specjalistyczne Panek Dariusz Panek

Wyjątkowa odmiana goździków o spektakularnych, dużych, ciemnoróżowych kwiatach. Roślina o intensywnych srebrzystych liściach. Przyciągająca owady zapylające i motyle.

Caladium Scarlet Flame

PLANTPOL Sp. z o.o.

Nowość na polskim rynku wprowadzona do sprzedaży w ofercie Plantpol w roku 2020, która znalazła szybko uznanie konsumentów. Tak ekskluzywna roślina, ozdobna z liści w bardzo różnorodnej kolorystyce, znajduje zastosowanie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, w zależności od doboru odmian. Szczególnie polecamy odmianę SCARLET FLAME o czerwonych, błyszczących liściach i świetnym pokroju. Roślina stanowi piękną ozdobę na balkonie/tarasie do pierwszych przymrozków, lub w pomieszczeniu zamkniętym przez cały rok.

The Jack Frost® Collection (Kolekcja klonow Jack Frost®)

Twenthe Plant

Kolekcja klonów Jack Frost powstała po ponad 20 latach krzyżowania Acer pseudosieboldianum z Acer palmatum. W wyniku powstały 3 wyjątkowe odmiany: ‘Arctic Jade’, ‘Ice Dragon’oraz ‘North Wind’, wyróżniające się doskonałą odpornością zachowując wszystkie walory ozdobne klonów palmowych! • Doskonała zimotrwałość (strefa 4) • Piękne kształty i fantastyczne kolory liści • Małe i średnie drzewa • Doskonały zamiennik klonów japońskich w bardziej surowych warunkach klimatycznych. • Dostępne rozmiary: C5/P23 30-40 CM, C20 80-100CM/ 100-125 CM, C35 100-125 CM/ 150-175CM EXTRA.

Cornus Super Flower Duo (Derenie – Kwitnące Gwiazdy)

Twenthe Plant

Cornus ‘Venus’ ® oraz ‘Scarlet Fire’® to dwie najpiękniejsze, wyjątkowo rzadkie odmiany kwitnących dereni. Cornus kousa ‘Venus’® wyróżnia się zapierającymi dech w piersiach kwiatami, osiągającymi nawet 20 cm średnicy! Jest to bardzo duży krzew dorastający do 6-9 m wysokości. Cornus kousa ‘Scarlet Fire’® o fantastycznych ciemno różowych kwiatach i owocach, to średni krzew osiągający 2,5-3 m wysokości. Derenie preferują lekkie, przepuszczalne, obojętne do kwasowych gleb i sporo wilgoci, ale znoszą czasowe susze. Mrozoodporne w strefie 6. Dostępne w rozmiarach C30 100-125 CM /125-150 CM / 150/+ CM.

Ilex crenata ‘STOKES’ & ‘LUXUS’ zastępcy dla bukszpanu

Twenthe Plant

Ilex crenata ‘STOKES’ i ‘LUXUS’ to nasza propozycja alternatywy dla niezastąpionego klasyka, jakim jest formowany bukszpan. Te odmiany ostrokrzewu są w pełni mrozoodporne (strefa 5b dla ‘Stokes’ i strefa 6 dla ‘Luxus’)! To wyjątkowa cecha pośród odpornych na szkodniki odmian ostrokrzewów. Ponadto wyróżniają się niemal identycznym do bukszpanu pokrojem i drobnymi, zimozielonymi, lśniącymi listkami. To czyni je idealnymi roślinami do tworzenia formowanych struktur nadających ogrodowi architektonicznego lub organicznego charakteru. Dostępne m.in. w formie strzyżonych kul o średnicach od 25 do 80cm lub w formie nieformowanej.

Call Now Button