image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

Partnerzy PSCO

Hamiplant B.V.

Rośliny
Hamiplant B.V. to nasz wieloletni, profesjonalny partner w roślinach. Od chwili powstania w 1986 roku, firma Hamiplant rozwinęła się w jedną z wiodących firm w Holandii eksportujących rośliny. Oferta obejmuje szeroki asortyment roślin zielonych i kwitnących, pełny wybór materiału szkółkarskiego oraz artykułów pokrewnych.
Hamiplant należy do grupy Dutch Flower Group.

Szkółka Łazuccy

Gospodarstwo szkółkarskie
Szkółka Łazuccy jest firmą rodzinną z wielopokoleniową tradycją w uprawie roślin. Szkółka zajmuje się produkcją i sprzedażą najwyższej jakości materiału roślinnego. Początki działalności sięgają roku 1970. Przez lata dzięki pasji i ogromnemu zaangażowaniu udało się rozbudować  gospodarstwo.
Obecnie szkółka zajmuje powierzchnie 35 ha i specjalizuje się w produkcji ozdobnych drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Dysponuje również szerokim asortymentem bylin, traw, róż oraz roślin szczepionych na pniu. Stale wprowadza do produkcji nowe rośliny, sprawdzone pod względem odporności na mróz i inne warunki zewnętrzne. Szkółka stworzyła ofertę roślin przyjaznych dla pszczół, zawierającą wiele gatunków roślin miododajnych przyjaznych dla owadów.
Najwyższą jakość produkcji szkółka uzyskuje dzięki: zbieraniu nasion i pozyskiwaniu sadzonek z własnych, starannie wyselekcjonowanych mateczników, sadzeniu roślin i sadzonek na wysokim jakościowo podłożu, nawożeniu nawozami i preparatami „Osmocote” oraz formowaniu, pielęgnacji i ochronie przed szkodnikami przez starannie dobranych i odpowiedzialnych pracowników, którzy pracują w firmie od wielu lat.
Szkółka Łazuccy stara się być na bieżąco z trendami i standardami jakie panują na światowym rynku ogrodniczym aby dostarczać swoim klientom ciekawe rośliny w szerokim asortymencie. Na przestrzeni lat naszym najlepszym doradcą był rynek – nigdy nie lekceważono jego opinii i wskazówek klientów. Dzięki temu możliwe stało się uzyskanie obecnego statusu firmy: uznanego i wiarygodnego dostawcy produktów najwyższej jakości.

DEROMA

Donice
Firma DEROMA jest producentem donic wysokiej jakości i innowacyjnym stylu. W swojej ofercie DEROMA posiada ponad 1 900 różnych wzorów donic należących do różnych kolekcji. Zadowolenie i zaspokojenie rosnących wymagań konsumentów jest najważniejszym celem firmy, stąd jej filozofia ‘doniczka to coś więcej niż zwykły pojemnik na roślinę.

W. Legutko Przedsiębiorstwo Nasienno-Hodowlane    Sp. z o.o

Nasiona, cebule i kłącza roślin ozdobnych
W. Legutko Przedsiębiorstwo Nasienno-Hodowlane    Sp. z o.o. jest największą w Polsce ogrodniczą, rodzinną firmą nasienną, z polskim kapitałem i wieloletnią tradycją. Nasze nasiona oraz cebulki kwiatowe znane są zarówno w Polsce, jak i w 50 krajach świata. Firma W. Legutko koncentruje swoje działania na tworzeniu atrakcyjnego asortymentu nasion gatunków i odmian roślin dla hobbystów-ogrodników oraz producentów wielkotowarowych. Ponadto stale monitoruje jakość oferowanego materiału siewnego oraz rozmnożeniowego. Prowadzi także hodowlę twórczą nowych odmian roślin ogrodniczych, a także hodowlę zachowawczą. Odbiorcom naszych produktów zapewniamy wybór spośród tysięcy różnych odmian kwiatów, warzyw i ziół, po to by mogli urządzać ogrody według własnego uznania.

COMPO

Podłoża, nawozy, pielęgnacja roślin. Po prostu piękne rośliny.
COMPO to firma działająca od 1956 roku w branży nawozowej. Zajmuje się kompleksowym zaopatrzeniem działów specjalnych w nawozy wysokiej jakość. Produkty firmy Compo są rozpoznawalne i cenione przez ogrodników na całym świecie.
Compo, posiadając szeroką ofertę wysokiej jakości innowacyjnych nawozów specjalistycznych, należy do liderów w nawożeniu warzyw, upraw sadowniczych i winnic, upraw szkółkarskich oraz roślin ozdobnych, muraw, zieleni miejskiej i sportowej, a także upraw leśnych.

ProBiotics Polska

Probiotyki
ProBiotics Polska jest rodzinną firmą, która została założona z pasji i zamiłowania do natury a szczególnie świata mikroorganizmów. Degradacja środowiska – gleby, wody i powietrza oddziaływuje bezpośrednio na zdrowie ludzi w postaci toksyn i patogennych organizmów i pośrednio przez żywność. Głównym celem działalności firmy jest rewitalizacja środowiska i przywrócenie naturalnych pozytywnych procesów we wszystkich ekosystemach poprzez użycie i skorzystanie z możliwości jakie daje świat mikroorganizmów. Domeną są preparaty fermentowane oparte na kompozycjach pożytecznych mikroorganizmów w których główną rolę pełnią probiotyki. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które zawsze służą gospodarzowi ( człowiekowi, zwierzęciu, roślinie…) prowadząc procesy regeneracji i rewitalizacji. Preparaty ProBiotics Polska są używane w wielu gałęziach gospodarki i sprzyjają poprawie zdrowia ludzi, zwietrząt i roślin.

AGRECOL Sp. z o.o.

Firma AGRECOL Sp. z o.o. – to firma z tradycją o ugruntowanej pozycji na rynku, działająca już od ponad 30 lat, to kompleksowa ochrona roślin, setki oryginalnych preparatów stworzonych z myślą o zdrowiu roślin.

Vilmorin Garden

Nasiona
Firma Vilmorin Garden produkuje, konfekcjonuje i dystrybuuje nasiona kwiatów, warzyw i ziół. Ponadto firma zajmuje się dystrybucją cebul kwiatowych oraz najwyższej jakości mieszanek traw, dostarczanych przez największego producenta na świecie, duńską spółkę DLF. W 2014 roku w ofercie znalazły się włókniny biodegradowalne, które wraz z nasionami Bio, torfowymi doniczkami Jiffy i nawozami z naturalnym Guano tworzą gamę produktów ekologicznych.

KOPPERT BIOLOGICAL SYSTEMS

Biologiczna ochrona roślin

Firma KOPPERT BIOLOGICAL SYSTEMS produkuje ekologiczne rozwiązania w zakresie upraw roślin jadalnych i ozdobnych. We współpracy z hodowcami i w partnerstwie z naturą stara się tworzyć warunki dla zdrowszych, bezpieczniejszych, wydajniejszych i bardziej odpornych upraw rolnych i ogrodniczych. W tym celu używa wrogów naturalnych do zwalczania szkodników, trzmieli do naturalnego zapylania oraz biostymulatorów do wspomagania i wzmacniania uprawianych roślin na ziemi i pod jej powierzchnią. Przywracanie i chronienie kluczowych ekosystemów naturalnymi metodami stanowi punkt wyjścia dla zapewnienia zdrowych upraw i zrównoważonego środowiska.

TWENTHE PLANT

Rośliny doniczkowe i ogrodowe

TWENTHE PLANT jest największym centrum sprzedaży roślin w Europie w systemie cash&carry, obejmującym powierzchnię ośmiu hektarów w Hengelo i przyciągającym klientów z całej Europy. Zapewnia szeroki wybór roślin ozdobnych przez cały rok. Do tego oferuje szybką
i niezawodną obsługę, konkurencyjne ceny, wysoka jakość
i szeroki zakres usług logistycznych w zależności
od Państwa potrzeb. W zakresie szkółkarstwa, na powierzchni 180 hektarów hoduje najbardziej fantastyczne bonsai i inne uformowane rośliny, krzewy i iglaki.

MAROLEX

Opryskiwacze i spryskiwacze

Firma MAROLEX od 1987 roku psecjalizuje się w produkcji opryskiwaczy ogrodniczych ciśnieniowych, plecakowych, domowych i spryskiwaczy ręcznych.
W swojej ofercie posiada opryskiwacze o pojemnościach od 0.5l do 20 litrów, jak również szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego ułatwiającego pracę.

Firma tworzy od 1987 roku najbardziej niezawodne opryskiwacze i spryskiwacze “na lata”, kierując się zasadą, aby tworzyć czerpiąc z doświadczenia i wykorzystując nowoczesność.

BioAgris

Naturalne ekologiczne środki ochrony roślin

Firma BioAgris oferuje naturalne, ekologiczne środki ochrony roślin, które znajdują zastosowanie na każdym etapie uprawy.
Poczynając od rozsady, uprawa jest zabezpieczana przed przymrozkami, suszą, nadmiernym parowaniem. . Następnie stymulują lepszy rozwój roślin, zwiększają efektywność używanych fungicydów i herbicydów, chronią uprawy przed chorobami takimi jak: osypywanie rzepaku, pękanie wiśni czereśni, ordzawienia pietruszki, chwasty w cebuli i innych warzywach, chwasty w jagodnikach, szara pleśń, tipburn w kapuście, zgnilizna twardzikowa, sucha zgnilizna wierzchołkowa, uwiąd, kiła kapusty, choroby róż i bakterioza róży, sclerotinia, czernie korzeni, niedobory wapnia, wybarwianie owoców. Pomagają też osiągnąć właściwą jakość owoców i warzyw – lepszy smak, zapach i wybarwienie. Zakres zastosowania wciąż się rozszerza.
BioAgris posiada szeroką ofertę skierowaną zarówno dla profesjonalistów w nawozy (dolistne, mineralne i długodziałające), jak i dla hobbystów ceniących jakość i piękno w ogrodzie. Środki oferowane przez BioAgris pomogą w uprawach owoców i warzyw, rzepaku; znajdują również zastosowanie w uprawie roślin ozdobnych (iglaków, kwiatów) oraz utrzymaniu trawników.
Firma buduje długotrwałe relacje z klientami i dba o najwyższą jakość produktów.

Gardenex

Brytyjska Federacja Producentów Ogrodnictwa

Gardenex jest brytyjską Federacją Producentów Ogrodnictwa. Jego rola polega na pomaganiu dostawcom z Wielkiej Brytanii w eksporcie na całym świecie i pomaganiu międzynarodowym kupcom w pozyskiwaniu brytyjskich produktów ogrodniczych i rekreacyjnych. Założony w 1961 roku jako stowarzyszenie handlowe non-profit, doświadczony zespół Federacji ściśle współpracuje z Departamentem Handlu Międzynarodowego w Wielkiej Brytanii, aby zachęcić i rozszerzyć eksport naszego kraju.
Działania:

Darmowa pomoc i porady dotyczące wyszukiwania nowych produktów i dostawców w Wielkiej Brytanii
Podgląd informacji na temat brytyjskich wystawców na międzynarodowych targach
Zaproszenia na imprezy “Spotkaj się z dostawcami” w Wielkiej Brytanii
Informacje na temat wydarzeń w Wielkiej Brytanii, w tym Targów Glee – wiodących, corocznych brytyjskich targów ogrodniczych.