image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

WYJAZD STUDYJNY – Lato 2011

WYJAZD STUDYJNY – Lato 2011

KORNWALIA, Wielka Brytania

Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych przygotowało dla swoich Członków wyjazd studyjny do Anglii, który odbył się w dniach od 26 czerwca do 5 lipca 2011 r.

Wybór rejonu Kornwalii w Anglii na miejsce szkolenia nie był przypadkowy, a podyktowany w znacznej mierze dużym doświadczeniem, opartym na kilkusetletniej tradycji, jakie posiada Wielka Brytania w urządzaniu i pielęgnacji ogrodów (z czego zresztą jest znana na całym świecie). Przy ustalaniu programu wizyty Stowarzyszenie uzyskało pomoc od działającej na obszarze Anglii podobnej jak nasza organizacji pod nazwą The Garden Centre Association.

Dodatkowo przygotowano specjalny 2 dniowy program wizyt, połączony z intensywnym szkoleniem, które przeprowadził Neville Stein, zajmujący się audytowaniem centrów ogrodniczych w Anglii. W trakcie warsztatów szkoleniowych zaprezentowanych zostało aż 6 wiodących w regionie Centrów Ogrodniczych stanowiąc studium przypadku pod względem zróżnicowanej oferty asortymentowej oraz struktury i sposobu organizacji.

W pracach nad programem wzięte zostały pod uwagę przede wszystkim te zagadnienia branży ogrodniczej, których poznanie w wymierny sposób mogło wspomóc funkcjonowanie rodzimych centrów ogrodniczych. Szczególną uwagą zostały objęte następujące zagadnienia:

– rozwiązania stosowane przez brytyjskie centra w zakresie podejścia do klienta,

– aranżacja stoisk wystawowych,

– szczegóły i drobne elementy dekoracyjne stoisk wystawowych przyciągające uwagę klientów,

– wybór gadżetów związanych z tematyką ogrodniczą,

– zapoznanie z ofertą asortymentową,

– kompozycje bylinowe,

– nowości ogrodnicze.

Wyjazd stanowił praktyczne studium przypadku, które w przyszłości ma szansę zaowocować na rodzimym gruncie. Dla wielu uczestników wyjazd okazał się doskonałą formą nauki oraz najlepszym sposobem na poszerzanie horyzontów biznesowych oraz ponownego określenia strategii rozwoju własnej firmy.

 

Call Now Button