image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2012

ZIELEŃ TO ŻYCIE 2012

 

W niedzielę 26 sierpnia 2012 roku w Warszawie zakończyła się 20-ta Jubileuszowa Wystawa ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” organizowana przez Związek Szkółkarzy Polskich i Agencję Promocji Zieleni. W targach wzięło udział 300 wystawców z 12 krajów: Polski, Belgii, Danii, Holandii, Francji, Litwy, Łotwy Niemiec, Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier i Włoch. Odwiedziło je 17.000 osób w tym 5.500 profesjonalistów.

Większość zawodowo zainteresowanych targami gości odwiedziła je w piątek i w sobotę. Wystawcy pozytywnie oceniali ilość pozyskanych kontaktów z poszczególnych grup odbiorców – przedstawicieli handlu, architektów krajobrazu, innych producentów. Podkreślali większą liczbę gości z Rosji i innych krajów z byłego Związku Radzieckiego, a także dość odległych azjatyckich kierunków jak Kirgizja czy Kazachstan.

Mocnym punktem dla wielu wystawców była możliwość kontaktów biznesowych pomiędzy wystawcami z różnych sektorów. W tym roku zaowocowały one nie tylko specjalnymi ofertami pomiędzy uczestnikami targów, ale też pomysłami na kolejne innowacje.

Wystawie towarzyszyły także konferencje dla profesjonalistów. Skierowana do Centrów Ogrodniczych konferencja z gościem specjalnym Erwinem Meierem-Honeggerem zgromadziła ponad 150 uczestników z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Węgier, Kazachstanu. Konferencja dla zieleni publicznej, która rozpoczęła się już w czwartek przed Wystawą – 100 osób, zaś sobotnia  konferencja dla architektów krajobrazu – 200 osób z Polski, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Norwegii. Jej gościem specjalnym był John Brookes – jeden z najbardziej znanych na świecie projektantów i ikona brytyjskiego stylu projektowania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się nowości – zgłoszone do towarzyszących Wystawie konkursów – “Nowości” i “Zielony Laur”.

 

Call Now Button