image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

Produkty rekomendowane przez Centra Ogrodnicze PSCO

MIESZANKI KWIETNE to seria idealnie wpasowująca się w globalny trend ogrodniczy tworzenia swobodnych ogrodów. Pozwalają one chronić bioróżnorodność przyrodniczą, równocześnie stanowiąc efektowny element w ogrodzie. W ofercie firmy W. Legutko znajduje się 5 kompozycji nasion roślin ozdobnych, pakowanych w kartoniki. Skład każdej mieszanki jest starannie wyselekcjonowany, a mnogość gatunków zapewnia atrakcyjność i różnorodność założenia.

Budki lęgowe, karmniki i domki dla owadów

Warto zaprosić do swojego ogrodu naturalnych sprzymierzeńców, takich jak owady zapylające, organizmy pożyteczne i ptaki wspomagające nas w walce z uciążliwymi szkodnikami.
Jeżeli zależy nam na pięknie kwitnących roślinach oraz dorodnych owocach i warzywach z własnych upraw, pozwólmy działać samej naturze i zawieśmy na balkonach, tarasach, w ogrodach domki, w których chętnie zamieszkają np. murarki ogrodowe, biedronki, motyle, złotooki, a także różnorodne ptaki.
Firma Adler oferuje bogatą gamę produktów takich jak budki lęgowe, karmniki i domki dla owadów z serii EcoGarden, które nie tylko stanowić będą schronienie dla owadów i małych zwierząt, ale też ciekawy element dekoracyjny w ogrodzie.

Produkty Eko z serii Agrecol Natura do zwalczania szkodników

 

Linia środków ochrony roślin stworzona z myślą o ochronie środowiska naturalnego. W serii znajdują się produkty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, posiadające certyfikaty zezwalające na stosowanie ich w uprawach ekologicznych. Nie zawierają GMO, a ich stosowanie jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt.
W ofercie Agrecol Natura dostępne są środki owadobójcze na mszyce, połyśnice, nicienie, pędraki, opuchlaki oraz grzybobójcze:
FUNGI-LIMIT – to środek mikrobiologiczny, którego zadaniem jest tworzenie nieprzychylnych warunków dla rozwoju chorób grzybowych warzyw, drzew, krzewów i roślin ozdobnych. Fungi limit dzięki różnorodności biologicznej odbudowuje naturalną mikroflorę roślin, tym samym polepszając jej odporność i tworząc barierę, która przeciwdziała rozwojowi niszczących mikroorganizmów.
NEMAPSIL-LIMIT – to wykorzystujący pożyteczne mikroorganizmy preparat do ochrony przed niszczycielskim wpływem połyśnicy marchwianki i nicieni glebowych. Preparat jest polecany do prewencyjnej ochrony warzyw korzeniowych, ziemniaków i innych warzyw, w których uprawie występują nicienie i połyśnica.
OPUCHALK-LIMIT – to substancja, której zadaniem jest tworzenie niesprzyjających warunków dla rozwoju i żeru opuchlaków w hodowli roślin jagodowych i ozdobnych. Środek ten zwiększa jakość ziemi, w której rosną truskawki, winorośle, maliny, borówki, porzeczki, agresty oraz rośliny ozdobne, narażone na żerowanie larw opuchlaków (Otiorhynchus).
GRAMMINI-LIMIT- to preparat mikrobiologiczny stwarzający niekorzystne warunki dla rozwoju i żerowania larw pędraków, drutowców, nicieni i innych szkodników trawników. Dodatkowym efektem jest pobudzanie i stymulowanie wzrostu korzeni roślin, co wpływa na poprawę wyglądu i kondycji trawnika.
SILCOL – to substancja, która ma mechaniczne działanie. Silcol tworzy z wodą roztwór, którego zadaniem jest oblepianie owadów i roztoczy, które umierają z braku powietrza.  Silcol używa się interwencyjnie w formie oprysku roślin, gdy zauważymy szkodniki na roślinach.
SPINTOR 240SC – to owadobójczy środek pochodzenia naturalnego, przygotowany w formie wydajnego koncentratu do sporządzania wodnej zawiesiny, o działaniu kontaktowym i żołądkowym oraz jajobójczym, przeznaczony do zwalczania niektórych szkodników gryzących w uprawie ziemniaka, kapusty głowiastej białej, kalafiora, brokuła, cebuli, pora, truskawki, borówki wysokiej, agrestu, maliny, jeżyny, porzeczki czarnej, porzeczki czerwonej, porzeczki białej, żurawiny oraz w uprawianym pod osłonami pomidorze i ogórku. Na roślinie działa powierzchniowo i wgłębnie. Działanie wgłębne dotyczy wyłącznie młodych liści.
PŁYN NA MSZYCE – to środek gotowy do użycia, stworzony z naturalnych olejów roślinnych. Likwiduje problem mszyc, mączlików, wełnowców, miseczników i tarczników. Działa również na roztocza i przędziorki we wszystkich stanach rozwoju. Natura jest płynem naturalnym i bezpiecznym dla roślin, zwierząt i ludzi. Ma działanie kontaktowe. Spryskanemu szkodnikowi zostaje odcięty dostęp powietrza, co skutkuje jego eliminacją.

Produkty z linii Bio ActiW na wodzie elektrolizowanej

 

Firma Agro Smart Lab oferuje produkty z linii Bio ActiW bazujące na zastosowaniu aktywnej, elektrolizowanej wody (ECA) w ogrodnictwie i rolnictwie.
Te biobójcze środki produkowane są na bazie tylko wody i kwasu podchlorawego (Hypochlorus acid)
i eliminują wszelkiego rodzaju bakterie, grzyby, pleśnie, drożdże.
Są w 100% biodegradowalne i nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego, a stosuje się je przy dużej skuteczności do:
– dezynfekcji nasion, cebulek, podłoża, gleby;
– dezynfekcji doniczek, narzędzi, tuneli;
– dezynfekcji wody do podlewania, dezynfekcji systemów nawadniających, oczek wodnych, wszelkich zbiorników na wodę;
– usuwania glonów z podłoża, gleby, płotów;
– wydłużania żywotności kwatów ciętych;
– eliminowania bakterii, pleśni i grzybów z wszelkich powierzchni.

BOX-Nemasys-Vine-Weevil-6M
BOX-Nemasys-No-Ants-16-M
BOX-Nemasys-Fruit
BOX-Nemaslug-30-M
BOX-Nemaslung-12-M

Biologiczna ochrona Nemaslug i Nemasys na ślimaki, mrówki dla warzyw i owoców.

 

Firma BASF oferuje wśród swoich produktów do ochrony roślin – bio-insektycydy – środki zawierające pożyteczne nicienie zwalczające szkodniki roślin głównie warzywniczych i ogrodniczych.

Produkty występują w dwóch seriach:

Nemaslug – preparat przeciwko ślimakom, który zwalcza szybko i skutecznie wszystkie najważniejsze gatunki małych i średnich ślimaków.
Dostępny w dwóch rodzajach opakowań (12M oraz 30M)

Nemasys – preparaty przeciwko różnym owadom: opuchlakom; biologiczna ochrona przed mrówkami oraz biologiczna ochrona owoców i warzyw.

Lepinox Plus na ćmę bukszpanową

 

Firma Biocont oferuje środki zwalczające szkodniki, przeznaczone do upraw ekologicznych, integrowanych i bez pozostałości, min. LEPINOX® PLUS – preparat stworzony do efektywnej kontroli gąsienic motyli. Może być stosowany samodzielnie lub w połączeniu z innymi preparatami w programach konwencjonalnej, integrowanej oraz ekologicznej ochrony roślin.
Środek skutecznie radzi sobie z innymi gąsenicami na warzywach oraz krzewach i drzewach owocowych, takich jak:
Jabłoń – zwójkówki liściowe
Pomidor pod osłonami – słonecznica orężówka, gąsienice motyli sówkowatych, skośnik pomidorowy
Papryka, sałata, ogórek (w gruncie i pod osłonami) – światłówka naziemnica, gąsienice motyli sówkowatych
Kapusta głowiasta, kalafior, brokuł (w gruncie) – piętnówka kapustnica, tantniś krzyżowiaczek, bielinek kapustnik
Cukinia, fasola (w gruncie) – słonecznica orężówka, gąsienice motyli sówkowatych
Endywia, cykoria (uprawiane w polu i pod osłonami) – błyszczka jarzyniówka
Cebula, por, czosnek, szczypiorek (uprawiane w polu) – gąsienice motyli sówkowatych
Bób, ciecierzyca, groszek zielony cukrowy, soczewica, soja (uprawiane w polu i pod osłonami) – gąsienice motyli sówkowatych
Truskawka (w gruncie i pod osłonami) – gąsienice motyli sówkowatych
Kukurydza pękajaca, kukurydza cukrowa – omacnica prosowianka
Malina – omacnica prosowianka
Grusza – zwójka rdzaweczka,, gąsienice zwójkówek liściowych
Brzoskwinia, nektaryna – owocówka południóweczka, skośnik brzoskwiniaczek
Winorośl – zwójka krzyżóweczka, zwójka kwasigroneczka
Chmiel – omacnica prosowianka
Bukszpan – ćma bukszpanowa

Ekodarpo_Ekologiczny Kącik

Naturalne nawozy z serii Biohumus

 

Firma Ekodarpol dzięki własnej hodowli dżdżownic kalifornijskich, oferuje najwyższej jakości naturalne nawozy biohumusowe, do pielęgnacji roślin domowych i ogrodowych. Dostępne w najlepszych centrach i sklepach ogrodniczych w Polsce na Ekologicznym Kąciku.
Nawozy Ekodarpol posiadając bogatą mikroflorę bakteryjną oraz próchnicę pokarmową, zapewniają roślinom właściwą gospodarkę nawozową, co znakomicie wpływa na ich wzrost, kondycję i zdrowie oraz działają osłabiająco względem patogenów.
HUMUS ACTIVE – przeznaczony jest do upraw wszystkich rodzajów roślin ozdobnych, doniczkowych, balkonowych, rabatowych i szkółkarskich.
HUMUS UP – uniwersalny, organiczno-mineralny polepszacz glebowy, zawiera naturalną mikroflorę pochodzącą z przewodu dżdżownic kalifornijskich oraz Próchnicę Pokarmową, która przez cały rok aktywnie działa w glebie. Przeznaczony jest do zasilania wszystkich rodzajów roślin w uprawach doniczkowych, balkonowych oraz ogrodowych.
BIOHUMUS EXTRA – uniwersalny, płynny nawóz naturalny, biologicznie czysty. Zapewnia roślinie odpowiednią gospodarkę nawozową, daje gwarancję zdrowych, wysokich plonów jednocześnie podnosząc walory smakowe warzyw i owoców.

C2071-1-1
Logo_esschert

Kompostownik kuchenny i ogrodnicze dodatki do domu i ogrodu

 

Esschert Design, holenderska firma, której wyłącznym przedstawicielem w Polsce jest ACM Agrocentrum, oferuje wyjątkowe produkty do domu i ogrodu.
Wśród bogatego asortymentu wypatrzony został kompostownik kuchenny – idealny, kompaktowy i estetyczny, polecany do zbierania biodegradowalnych resztek jedzenia m.in.: obierków, fusów, skorupek oraz recyklingu odpadów mokrych.
W pokrywie kompostownika umieszczony jest aktywny węglowy filtr, pochłaniający brzydkie zapachy. Kompostownik jest bardzo solidnie wykonany ze stali węglowej. Środek jest gładki, dzięki czemu łatwo można go wyczyścić. Pojemność 6,3 litra.
Kompostownik pasuje do każdej kuchni, na balkon lub taras. Do użycia wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia. Odpadki z kompostownika składane na pryzmie kompostowej, z czasem przekształcą się w idealny nawóz do warzyw i kwiatów.

AIR SO PURE_woonkamer

Rośliny oczyszczające powietrze – seria Air So Pure

 

Niektóre rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze wokół i stwarzają zdrowsze warunki życia, polepszając nasze samopoczucie, uspokajając i wpływając na koncentrację. Dodatkowo niwelują niekorzystne działanie drobnoustrojów i alergenów. Działanie te zostało udowodnione naukowo.
W pomieszczeniach domowych, w których najczęściej przebywamy warto otoczyć się roślinami oczyszczającymi powietrze.
Do roślin tych należą przede wszystkim paprocie, palmy, fikusy, draceny i sansewiery.
Firma Hamiplant w serii Air So Pure oferuje całą gamę roślin oczyszczających powietrze, które dostępne są w polskich centrach ogrodniczych.

floravin 3w1

Nawozy organiczno-mineralne InnBio i Floravin

 

Innbio naturalny ogród to seria płynnych nawozów
organicznych, pochodzenia roślinnego, całkowicie
rozpuszczających się w wodzie. W 100% naturalny nawóz organiczny
azotowo – potasowy z mieszaniną naturalnych mikroelementów:
siarki, boru, magnezu, cynku i pożytecznych mikroorganizmów.
W porównaniu do np. Biohumusów produkty Innbio zawierają ok. 10 razy więcej
naturalnych substancji pokarmowych, np.:
ok. 3% organicznego i naturalnego azotu,
ok. 5% naturalnego potasu,
ok. 60% substancji organicznej.

Floravin to nawóz organiczno –mineralny w formie płynnej zawierający wszystkie niezbędne składniki odżywcze do stosowania w uprawie roślin, warzyw i owoców, a także w pielęgnacji trawników.
Sekretem skuteczności Floravinu jest jego skład oparty na bazie naturalnych składników –produktu pobocznego przy produkcji drożdży piekarskich.
Dzięki naturalnym właściwościom oraz wysokiej zawartości substancji oraganicznych Floravin doskonale wpływa na prawidłowy, równomierny wzrost i rozwój roślin.

Wysoka Grządka – moc podłoża

 

Firma Kronen opracowała system podłoża pod różnorodne uprawy – Wysokie Grządki (podwyższone grządki), które są alternatywą dla grządek ogrodowych wytyczanych na poziomie gleby. Ze względu na szereg zalet i korzyści często są spotykane w naturalnych ogrodach, a zgodnie z nowym trendem City Gardening coraz częściej sprawdzają się w aglomeracjach miejskich i służą do uprawy ziół, warzyw również na balkonach i tarasach. Nie potrzeba zielonego terenu, żeby uprawiać swój ogród. Uprawiać można na powierzchniach betonowych, podmokłych czy glebach ubogich w składniki pokarmowe.
Konstrukcję Wysokiej Grządki należy wypełnić trzema warstwami o różnej funkcji i przeznaczeniu:
W niższych pojemnikach grubość warstw może być równa, w wyższych warstwa trzecia (spodnia), może zajmować 40-45% pojemności.
Warstwa 1 – spodnia, zrębki drzew iglastych, pełnią głównie funkcję wypełniająco-drenażową
Warstwa 2 – środkowa, kompost, źródło humusu i magazyn substancji odżywczych
Warstwa 3 – wierzchnia, uprawna, stwarza optymalne warunki do wzrostu i rozwoju roślin.

Opryskiwacz akumulatorowy FX x-line

 

Firma Marolex specjalizuje się w produkcji opryskiwaczy akumulatorowych, ciśnieniowych, plecakowych i spryskiwaczy ręcznych. W swojej ofercie posiada opryskiwacze o pojemnościach od 0.5l do 20 litrów, jak również szeroki wachlarz wyposażenia wyposażenia dodatkowego ułatwiającego pracę.
Na szczególne uznanie zasługuje najbardziej zaawansowany technologicznie opryskiwacz akumulatorowy FX x-line – dobry, wygodny i niezawodny opryskiwacz, który waży niecałe 3,50 kg. Posiada zbiornik o pojemności 7 litrów wystarczający na obsługę przeciętnego ogrodu oraz litowo-jonowy akumulator zapewniający ciągłą pracę przez 3 godziny bez konieczności ręcznego pompowania.
Uznawany jest za jedne z najbardziej niezawodnych urządzeń tego typu na rynku.

Nasiona warzyw i owoców wg programu Instytutu Promocji Zdrowia dr Ewy Dąbrowskiej

 

Warzywa to prawdziwa skarbnica składników odżywczych i leczniczych.
Dr Ewa Dąbrowska już od 30 lat zajmuje się leczeniem chorych przy pomocy diety owocowo-warzywnej. Jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie żywienia w Polsce.
Firma Vilmorin Garden została partnerem Instytutu Promocji Zdrowia Dr Ewy Dąbrowskiej by wspólnie zachęcać do samodzielnych upraw warzyw i owoców.
Wraz z Vilmorin Garden zachęcamy do obejrzenia trzech filmów z udziałem dr Ewy Dąbrowskiej, w których Pani dr Dąbrowska przedstawia zalety warzyw i ziół i namawia do ich codziennego spożywania.
Film_1 Zielone warzywa i zioła zawierają chlorofil, który posiada prawie identyczną budowę co hemoglobina. Nie powinno ich zabraknąć w codziennej diecie, najlepiej w formie surowej bez obróbki termicznej. Ulubione warzywa i zioła możemy uprawiać w ogródkach przydomowych, a nawet na balkonie do czego zachęca Pani Dr Ewa Dąbrowska.
Film_2 Dr Ewa Dąbrowska przedstawia zalety wprowadzania w dietę kiełków, warzyw oraz ziół w codziennym żywieniu.
Film_3 Warzywa to prawdziwa skarbnica składników odżywczych i leczniczych. Dr Ewa Dąbrowska zachęca do zakładania ogródków warzywnych i spożywania roślin najlepiej w postaci świeżo wyciśniętych soków lub koktajli.

Call Now Button