image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

O Stowarzyszeniu

PSCO to największa organizacja zrzeszająca właścicieli centrów ogrodniczych w Polsce i to już od 22 lat.
Skupia właścicieli 60 prężnie działających  Centrów Ogrodniczych.
Część członków zrzeszona jest w Grupie Zakupowej DCO Sp. z o.o., która wyłoniła się ze  Stowarzyszenia.

 

PSCO stara się propagować rozwój zieleni, wszędzie tam, gdzie może ona zaistnieć i wspierać szeroko pojętą kulturę ogrodniczą.

Od lat dba o rozwój wizerunku Stowarzyszenia na rynku polskim,  jako instytucji opiniotwórczej w branży. Stale powiększa grono członków,  zachęca również wiodących producentów rynku ogrodniczego do satysfakcjonującej współpracy.
Czynnie uczestniczy w najważniejszych w kraju targach i wystawach, patronuje wielu imprezom branżowym w Polsce; raz do roku, podczas Walnego Zgromadzenia swoich członków, organizuje Targi Tradycyjnego Rynku Ogrodniczego, które sprzyjają spotkaniu dostawców z odbiorcami, zacieśnianiu kontaktów biznesowych oraz pozyskaniu przez dostawców satysfakcjonujących zamówień przedsezonowych.

 

Od lat, nieprzerwanie umacnia swoją rangę i funkcję instytucji wyznaczającej trendy na rynku ogrodniczym, współpracując z ważnymi organizacjami z branży.
Misją PSCO jest krzewienie wiedzy ogrodniczej zarówno w swoim gronie, jak i wśród klientów, a nadrzędnym celem są wspólne działania szkoleniowe, edukacyjne.

 

PSCO buduje markę Stowarzyszenia kojarzonego z rzetelnymi, świadczącymi profesjonalny serwis centrami ogrodniczymi, do których klient  przychodzi po bogaty asortyment
i spotyka się z wyczekiwaniem, otwartością i wyczuleniem na jego potrzeby, gdzie uzyskuje fachowe doradztwo i ciekawe rozwiązania aranżacyjne podążające za światowymi trendami oraz gdzie może uczestniczyć w organizowanych praktycznych warsztatach i pokazach.

 

PSCO jest członkiem IGCA  – International Garden Centre Association.

Dotychczasowi Prezesi PSCO:

 

Magdalena Jarosz-Kulińska (1998-2001),
Leszek Sierszchuła (2001-2004 i 2004-2007),
Leszek Kurowski (2007-2010, 2010-2013, 2013-2016)
Marzena Bartosiewicz (2016-2018).

 

Aktualny Prezes – Mirosław Łakomiec o PSCO w wywiadzie dla Lidera Branży, Ogrodniczego Magazynu Branżowego ( Przeczytaj – PDF)