image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

Konkurs Nowości Ogrodniczych 2021 – EKOLOGIA W OGRODZIE

EKOLOGIA W OGRODZIE

Covelana – biowłóknina ściółkująca

POLTOPS SP. Z O.O.

Przyjazna dla środowiska włóknina naturalna, wykonana w 100% z wełny owczej, wykorzystywana w uprawie roślin prowadzonej w odkrytym gruncie i pod osłonami. Jej zastosowanie daje dobry efekt chwastobójczy jak również pozytywny wpływ na plonowanie warzyw. Zastosowanie naszej włókniny jako glebowego materiału okrywowego zapewnia:
– regulację temperatury gleby dzięki zatrzymywaniu ciepła,
– zatrzymanie wody opadowej poprzez spowolnienie jej parowania,
– zbogacanie gleby w składniki pokarmowe i materię organiczną poprzez jej stopniowy rozkład,
– ochronę przed zachwaszczaniem roślin uprawnych, dzięki czemu znacznie obniża się pracochłonność przy pielęgnacji roślin,
– zapobieganie przesuszaniu gleby przez wiatr i zasklepianie jej przez ulewne deszcze,
– czystość dojrzewających owoców (truskawka, poziomka),
– biodegradację z końcem sezonu uprawowego,
– zabezpiecza przed ślimakami.

DOLOMIT

BIOVITA Sp. J. M.DANECKI, J.DANECKA

Dolomit BIOVITA zawiera węglan wapnia i węglan magnezu. Przeznaczony jest do odkwaszania i nawożenia kwaśnych, ubogich w pierwiastki gleb. Zalecany jest do stosowania na wszystkich rodzajach gleby. Spełnia zatem podwójną rolę: odkwasza glebę i zwiększa w niej zawartość magnezu i wapnia. Dostarcza również szeregu innych pierwiastków oraz mikroelementów wpływających bardzo pozytywnie na wegetację i plonowanie roślin.
Dostępne opakowania to 5,10 i 20kg.

DOMEK DLA PSZCZOŁY MURARKI

P.P.U.H. ADLER
EUGENIUSZ ŻERKOWSKI

Pszczoła murarka jest bardzo pożytecznym owadem o czym nie wszyscy wiedzą. Dlatego stworzyliśmy dla niej specjalny domek w którym będzie mogła złożyć swoje jajeczka i czuć się w nim bezpiecznie. Nasze domki wykonane są ze sklejki o grubości 4 mm, każdy element jest cięty laserowo. W środku domku umieszczone są rurki z trzciny. Wlot do każdej rurki jest tylko z jednej strony. W dolnej części domku znajduje się półka na kokony. Ozdobą jak i zabezpieczeniem przed ptakami są wycięte otwory w kształcie plastra miodu. Domki pakowane są w indywidualny karton na którym znajduje się kod kreskowy.
Wymiary: 195×145 wys. 240mm.

FERTILAN do warzyw i owoców 1,2kg

POLTOPS SP. Z O.O.

Fertilan to nawóz organiczny – ekoaktywator, wytworzony z biomasy roślin bobowatych drobnonasiennych zbieranej w ich optymalnej fazie rozwojowej oraz frakcjonowanej i mielonej, czystej, żywej wełny owczej. Zawiera wysoką dawkę składników odżywczych, w tym azotu pochodzenia naturalnego, fosforu, potasu, wapnia, magnezu oraz innych mikroelementów. Możliwy do stosowania w dowolnym okresie sezonu uprawnego. Stopniowe uwalnianie azotu – do 6 miesięcy. Dostarcza co najmniej 89 % masy organicznej wzbogacając glebę w związki próchnicowe. Poprawia właściwości fizyko-chemiczne gleby umożliwiając rozwój pożytecznych mikroorganizmów. Warunki powietrzno-wodne – poprawiając retencję wody i sprawność sorpcyjną gleby. Niweluje efekty uboczne nawożenia mineralnego. Poprawia strukturę gleby sprzyjając ukorzenieniu roślin. Nadaje się do upraw w gruncie jak i pod osłonami. Doskonały w uprawach ekologicznych, ogródkach działkowych i ogrodach przydomowych.
Jest wpisany na listę IUNG pod numerem NE/324/2016 “Do stosowania w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych”.
Kilkuletnie badania w uprawach polowych Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach udowadniają szybsze wzrosty oraz lepsze plonowanie.

Florovit BIO
Nawóz do trawników “Bezpieczny Trawnik”

GRUPA INCO S.A.

NATURALNY, EKOLOGICZNY NAWÓZ DO TRAWNIKÓW FLOROVIT. Wyprodukowany w 100% z naturalnych składników. Produkt wegański – tylko z roślinnych surowców. Ekologiczny, bez żadnych dodatków chemicznych. Bezpieczny dla dzieci, zwierząt domowych, pszczół i środowiska naturalnego. Trawnik po nawożeniu jest od razu gotowy do użytkowania! Nawóz w postaci mikrogranul, dzięki czemu szybciej ulega rozpadowi i zasila trawnik. Produkt ma przyjemny, organiczny zapach, który znacząco podnosi komfort użytkowania w porównaniu z innymi nawozami organicznymi do trawników. BIO Nawóz Florovit przeznaczony jest do stosowania na wszystkich rodzajach trawników, w naturalny i zrównoważony sposób zasili trawnik w niezbędne składniki pokarmowe. Produkt, który gwarantuje, że każdy ogrodnik i jego najbliżsi oraz pupile będą mogli swobodnie i bezpiecznie cieszyć się zielonym dywanem w ogrodzie. Nawóz nie tylko wpływa na odżywienie trawnika, ale także na poprawę jakości gleby, użyźniając ją i wzbogacając w substancje organiczne. Florovit BIO nawóz to nawożenie pozwalające zachować naturalną biorównowagę ogrodu. Opakowania: 4 kg (5L) i 8 kg (10L).

Kompostownik 480l

Patrol Group

Kompostownik 480l to świetny zbiornik służący do składowania różnych odpadów organicznych zarówno z domu, jak i z ogrodu i produkcji z nich cennego kompostu. Wyprodukowany z surowca otrzymanego w drodze procesów recyklingu. Konstrukcja kompostownika gwarantuje odpowiednią wentylację przygotowywanego kompostu. Dzięki systemowi kropelkowego nawodnienia woda dostaje się do wnętrza kompostownika i wspomaga proces tworzenia kompostu. W kompostowniku 480l zastosowano Click System, czyli prosty system montażu poszczególnych części kompostownika, bez użycia narzędzi. Kompostownik pozwala oszczędzić również koszty wywozu odpadów komunalnych.

Larvanem

KOPPERT POLSKA SP. Z O.O.

Larvanem jest przeznaczony do biologicznego zwalczania larw opuchlaków i chrabąszcza majowego, żerujących w glebie. Produkt zawiera pasożytnicze nicienie Heterorhabditis bacteriophora, które aktywnie poszukują ofiary. Mechanizm ich działania polega na wnikaniu do wnętrza larw owadów poprzez ich naturalne otwory w ciele oraz uwolnieniu specyficznych bakterii, które rozkładają tkanki szkodnika powodując jego śmierć. Produkt można aplikować za pomocą konewki lub dozownika zakładanego na wąż ogrodowy. Nowa formulacja. Dzięki udoskonalonej formulacji żelowej łatwo rozpuszcza się w wodzie. Nicienie i bakterie, zabójcze dla szkodników, są całkowicie niegroźne dla zwierząt i ludzi, dlatego mogą być stosowane w bliskim otoczeniu domów oraz na jadalne rośliny uprawne.
Skuteczność, bezpieczeństwo, łatwy i szybki sposób aplikacji i naturalność naszego rozwiązania powoduje, że Larvanem nie ma sobie równych.

MĄCZKA BAZALTOWA – TARGET

Green and Joy Polska Sp. z o.o.

Mączka bazaltowa jest to produkt pochodzenia naturalnego, który powstaje poprzez zmielenie skały bazaltowej. Z uwagi na naturalne pochodzenie z powodzeniem może być stosowana w uprawach ekologicznych. Mączka bazaltowa w swoim składzie zawiera szereg niezbędnych makro- oraz mikroelementów potrzebnych roślinom do życia. Najważniejsze związki bazaltu to tlenek krzemu, czyli tzw. krzemionka (około 50%), tlenek glinu (około 20%) oraz tlenek żelaza (5-10%). Ponadto bazalt zawiera wiele cennych makro- i mikroelementów (magnez, wapń, sód, potas, mangan, tytan, fosfor, siarka, bor, chrom, miedź, cynk, molibden, kobalt czy jod. Mączka bazaltowa ma zasadowy odczyn (pH powyżej 7). Mączka bazaltowa jest niezwykle pomocna w nawożeniu gleb mocno wyeksploatowanych i nieurodzajnych. Doskonale uzupełnia nawozy organiczne (np. obornik, biohumus czy kompost) oraz przyspiesza proces kompostowania. Mączka bazaltowa to doskonały sposób na pozbycie się wielu gatunków uciążliwych szkodników (zwłaszcza mszyc) oraz ślimaków. Pomaga także ograniczyć rozwój chorób roślin. Produkt jest nietoksyczny dla roślin i bezpieczny dla ludzi (nie posiada okresu karencji). Mączka bazaltowa doskonale nadaje się także do zaprawiania nasion i cebulek. Stosowana podczas przesadzania stanowi doskonały nawóz startowy. Mączkę bazaltową warto także zastosować do piaskowania trawnika (zabieg zalecany na ciężkich i nieprzepuszczalnych glebach).

NEMASLUG – BIOLOGICZNA OCHRONA PRZED ŚLIMAKAMI

BASF POLSKA SP. Z O.O.

Nemaslug biologiczna ochrona przed ślimakami to nowy preparat do biologicznej kontroli ślimaków. Zawiera entonopatogeniczne nicienie w stadium inwazyjnym, które po aplikacji do wilgotnego podłoża rozpoczynają aktywne poszukiwanie swoich ofiar (ślimaków). Po znalezieniu ofiary wnikają do jej wnętrza. Tam z układu pokarmowego uwalniają bakterie, które rozmnażając się w ciele ślimaków powodują ich ginięcie. Z martwego ciała ślimaka do podłoża uwalnia się kolejne pokolenie nicieni w stadium inwazyjnym, które szuka kolejnych ofiar. W przypadku braku ofiar populacja nicieni ulega stopniowej redukcji do stanu wyjściowego. Sposób działania powoduje, że nicienie są całkowicie bezpieczne dla swojego otoczenia, zarówno dla ludzi jak i zwierząt i roślin. Nie ma konieczności zachowywania okresów karencji i prewencji dla owadów zapylających, nie ma problemu pozostałości ani po pestycydach, ani po produkcie. W przypadku wtórnego wystąpienia szkodnika można ponownie dokonać aplikacji, bez ryzyka kumulacji. Dla skutecznego działania wymagają wysokiej wilgotności podłoża (wówczas występuje największe ryzyko plagi ślimaków) oraz temperatury minimalnej na poziomie ok. 5st C (czyli w zasadzie cały okres wegetacyjny).

NEMASYS BIOLOGICZNA OCHRONA OWOCÓW I WARZYW

BASF POLSKA SP. Z O.O.

Nemasys biologiczna ochrona owoców i warzyw to nowy preparat przeznaczony do biologicznej kontroli szkodników. Zawiera mieszankę dwóch gatunków nicieni, dzięki czemu jego spektrum stosowania jest szerokie. Nadaje się zarówno do kontroli szkodników glebowych (śmietka, połyśnice, rolnice, ziemiórki) jak i po aplikacji powierzchniowej (oprysk) może kontrolować gąsienice (w tym larwy ćmy bukszpanowej), wciornastki, brzęczek porzeczkowy, owocówki…). Nadają się do kontroli ziemiórek w roślinach doniczkowych. Nicienie po aplikacji w sposób aktywny poszukują swoich ofiar. Po znalezieniu ofiary wnikają do jej wnętrza. Tam z układu pokarmowego uwalniają specyficzną bakterię, która rozmnażając się w ciele szkodnika powoduje jego śmierć. Z martwego ciała do podłoża uwalnia się kolejne pokolenie nicieni w stadium inwazyjnym, które szuka kolejnych ofiar. W przypadku szkodników występujących na powierzchni roślin nicienie giną, gdyż nie są w stanie przeżyć w warunkach niskiej wilgotności i wystawione na działanie promieni słonecznych. W podłożu, przy braku kolejnych ofiar populacja nicieni ulega stopniowej redukcji do stanu wyjściowego. Sposób działania powoduje, że nicienie są całkowicie bezpieczne dla swojego otoczenia. Nie ma konieczności zachowywania okresów karencji i prewencji dla owadów zapylających, nie ma problemu pozostałości ani po pestycydach, ani po produkcie. W przypadku wtórnego wystąpienia szkodnika można ponownie dokonać aplikacji bez ryzyka kumulacji.

NEMATOP

BIOCONT Polska sp. z o.o.

Nicienie entomopatogenne to naturalnie występujący wróg larw wielu szkodników, w tym chrząszczy. Nematop zawiera specjalnie dobrane nicienie z gatunku Heterorhabditis bacteriophora, wyspecjalizowane w zwalczaniu larw opuchlaków. Ten i inne gatunki nicieni stosuje się również do zwalczania ziemiórek (nemaplus), pędkraków (nema-green) i gąsienic i turkuciów (nemastar). Największe zalety stosowania nicieni: – powtarzający się cykl rozwojowy nicieni zapewnia długotrwałą ochronę, – efektywność ochrony wzrasta z czasem przez namnażające się nicienie, – bezpieczne dla organizmów pożytecznych, – dozwolone do upraw ekologicznych, – mogą być stosowanego równolegle z większością środków ochrony roślin i nawozów.

NEXT PRO RTU 1000 ML

Agrosimex Sp. z o.o.

Preparat w formie gotowej do użycia bez konieczności rozcieńczania, przeznaczony do zwalczania szkodliwych owadów i roztoczy żerujących na roślinach uprawnych. Działa na szkodniki interwencyjnie, w sposób fizyczny. Po oprysku preparat tworzy na ciałach szkodników powłokę uniemożliwiającą poruszanie się, co powoduje zaprzestanie ich żerowania i w rezultacie śmierć. NEXT-PRO jest mieszaniną związków silikonowych. Preparat wykazuje skuteczność w wysokich temperaturach, nie posiada okresu karencji i prewencji. Stosowany z godnie z instrukcją obsługi nie jest szkodliwy dla owadów pożytecznych.

ODŻYWKA Z BYDLĘCYCH ROGÓW I KOPYT

NATUREUM SP. Z O.O.

Nawóz z kopyt i rogów bydlęcych stanowi cenne źródło azotu organicznego, który zapewnia szybki i prawidłowy wzrost roślin. Dzięki właściwościom higroskopijnym ten nawóz pochodzenia zwierzęcego może utrzymywać wilgoć i stopniowo uwalniać ją w trakcie suszy. Odżywka z bydlęcych rogów i kopyt dostarcza do gleby cenne składniki odżywcze oraz zwiększa mikroflorę i mikrofaunę terenu. W kontakcie z wodą granulki nawozu pęcznieją i miękną, przez co tworzą wnęki w ziemi i napowietrzają grunt oraz system korzeniowy. Rogi i kopyta są wykorzystywane do produkcji wielu wyrobów – pozostałości po tym procesie nie muszą być marnowane. Żyjąc w zgodzie z naturą i wyznając ideę zero waste, wykorzystujemy również te pozostałości do ekologicznych mieszanek nawozów pochodzenia zwierzęcego. W ten sposób wspieramy naturalne środowisko i dostarczamy roślinom dokładnie takie składniki, jakie są im potrzebne. Bez zbędnych ulepszaczy i środków chemicznych. Wystarczy zastosować nawóz i poczekać na efekty – rośliny z pewnością się odwdzięczą! To idealne rozwiązanie dla każdego miłośnika przyrody: zarówno dla amatora upraw ogrodowych lub doniczkowych, jak i zaawansowanego ogrodnika.

Proelium 500 – Organic

ProAgro Group

PROELIUM to organiczny preparat zmniejszający dawkowanie herbicydów, który może zastąpić z powodzeniem glifosat w walce nawet z uciążliwymi chwastami nie wprowadzając przy tym syntetycznych substancji chemicznych do naturalnego środowiska. Preparat PROELIUM jest bezpieczny dla środowiska ponieważ w jego składzie znajduje się mieszanina wyciągów roślinnych 20% i woda. Działanie preparatu jest totalne niszczy części nadziemne i podziemne roślin. Środek naturalny, stosowany przed wschodami, bardzo skutecznie niszczy młode siewki chwastów. Skuteczność w niszczeniu chwastów jest podobna lub wyższa niż herbicydu standardowego Roundup 360 Plus (Badania przeprowadzane w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach). Dokładniejsze pokrycie części nadziemnych rośliny powoduje szybszy widoczny efekt. PROELIUM 500 jest sprzedawany w pojemniku 0,5 litrowym gotowego preparatu do użycia Przy optymalnych warunkach wizualny efekt jest po 14 dniach od momentu zabiegu, a końcowy efekt przy uciążliwych chwastach po 30 dniach.

Rękawiczki PLA kompostowalne

PLAST-FARB SP. Z O.O. SP. K.

Wyroby produkowane przez firmę Plast-Farb są otrzymywane z polilaktydu PLA – poli(kwasu mlekowego), którego źródłem są odnawialne surowce naturalne (mączka kukurydziana). Wyroby kompostowalne to linia produktów wytwarzanych z surowców zgodnych z zasadami ekorozwoju. Zmniejszają emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie energii i zasobów nieodnawialnych. Surowiec kompostowalny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na opakowania o minimalnej uciążliwości dla środowiska. Wytwarzany jest z naturalnych produktów rolnych. Zapewnia to jego powrót do gleby w procesie biodegradacji i kompostowania bez uwalniania substancji zanieczyszczających. Potwierdzeniem, że wyroby firmy Plast-Farb są wykonane z folii kompostowalnej zgodnie z normą EN13432, jest przyznany certyfikat OK Compost nr TA8012004865.
Rękawice posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej wydane przez PZH Zakład Bezpieczeństwa Żywności o przeznaczeniu do kontaktu z żywnością.

SPICAL ULTI-MITE

KOPPERT POLSKA SP. Z O.O.

W Koppert zajmujemy się stosowaniem rozwiązań zapożyczonych wprost z natury. W naszych produktach do zwalczania szkodników używamy ich naturalnych wrogów. To podejście wykorzystaliśmy w saszetkach Spical Ulti-Mite. Zawierają one mikrohodowle żywych organizmów, dobroczynka kalifornijskiego Neoseiulus californicus, który żeruje na przędziorkach. Saszetki wyposażone są w haczyk, co ułatwia zawieszanie ich na roślinach. Drapieżne roztocza samodzielnie wychodzą z opakowania, aktywnie poszukują ofiar, atakują je i wysysają, zmniejszając sukcesywnie populację szkodnika. Rozwiązanie można stosować w momencie pojawienia się szkodników lub zapobiegawczo. Saszetki są biodegradowalne oraz odporne na niekorzystne warunki zewnętrzne. Mogą być kompostowane z resztkami roślinnymi.
Biologiczne zwalczanie przędziorka za pomocą saszetek Spical Ulti-Mite jest łatwe, skuteczne i nie pozostawia szkodliwych pozostałości w roślinach co dla klientów rynku Home&Garden jest kluczowe.

Substral Naturen Performance Organics Ogród/ Owoce i Warzywa

Substral (Evergreen Garden Care Poland)

Substral Naturen Performance Organics Ogród oraz Performance Organics Owoce i Warzywa to produkty z nowej innowacyjnej linii produktów organicznych. Charakteryzują się wysokiej jakości, naturalnym i organicznym składem, który gwarantuje bujną roślinność i bogate zbiory. Dzięki działaniu natychmiastowemu i długotrwałemu są niezwykle skuteczne. Zawarta w nawozach najnowsza technologia formuły N-max sprawia, że składniki odżywcze są dostępne dla roślin od razu po użyciu, dzięki temu efekty widoczne są już po 7 dniach! A formuła granulatu zapewnia długotrwały 3-miesięczny efekt nawożenia, dzięki maksymalnej efektywności oraz dostępności składników organicznych w długim okresie. Ich skład jest w 100% naturalny, dlatego też są nieszkodliwe po użyciu dla dzieci i zwierząt domowych. Ale zadbaliśmy również o to, aby opakowania były przyjazne środowisku, dlatego stworzyliśmy je w 100% z materiałów z recyklingu. Performance Organics w jak największym stopniu starają się ograniczyć wpływ na środowisko naturalne, produkując opakowania nadające się do recyklingu, przy wykorzystaniu surowców odnawialnych.
Substral Naturen Performance Organics Ogród oraz Performance Organics Owoce i Warzywa to produkty niezwykle skuteczne, w 100% naturalne i uwzględniające aspekty świadomości ekologicznej.

Witalny Ogród – ALGINIT z Gércei

ProBiotics Polska Sp. z o.o.

ALGINIT z Gércei to naturalnie występująca kopalina powstała około 4-5 milionów lat temu ze skamieniałej biomasy alg i zwietrzałych tufów. Posiada wyjątkowe właściwości magazynowania wody, zawiera wiele cennych składników organicznych i mineralnych, dzięki którym poprawia potencjał biologiczny gleby. ALGINIT jest kluczowym elementem probiotechnologii przeznaczonym do poprawy żyzności i zasobności gleby.
Zalety Alginitu:
– znakomita zdolność magazynowania wody,
– znakomita zdolność magazynowania wody,
– 64 pierwiastki wzbogacające glebę,
– duża dawka łatwo dostępnego wapnia – minimum 22%,
– duża dawka strukturotwórczego humusu – minimum 20%,
– stymulowanie aktywności mikrobiologicznej w glebie,
– długotrwałe uwalnianie składników odżywczych,
– stabilizowanie struktury gruzełkowatej,
– poprawa jakości gleb, szczególnie o odczynie kwaśnym,
– ograniczanie erozji.
ALGINIT z Gércei znajduje się w Wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

Witalny Ogród – EmFarma

ProBiotics Polska Sp. z o.o.

EmFarma™ to kompozycja pożytecznych, naturalnych mikroorganizmów niemodyfikowanych genetycznie. EmFarma™ to środek, który swoim działaniem poprawia jakość i zdrowotność wszystkich systemów biologicznych. Pożyteczne mikroorganizmy w nim występujące wzajemnie się wspierają i jako zespół wypierają chorobotwórczą mikroflorę, zmieniając kierunek procesu mikrobiologicznego na regenerujący albo rewitalizujący w miejscu ich użycia. To umożliwia jego szerokie zastosowanie. Szerokie spektrum działania preparatu pozwala na zastosowanie go w rolnictwie i rewitalizacji środowiska:
– kondycjonuje glebę i rośliny,
– sprzyja tworzeniu struktury gruzełkowatej i regulacji stosunków powietrzno-wodnych gleby,
– wspiera kiełkowanie roślin,
– intensyfikuje procesy mikrobiologiczne w glebie i ułatwia przywracanie trudno dostępnych składników,
– optymalizuje gospodarkę wodną.

Witalny Ogród – ZDROWY TRAWNIK

ProBiotics Polska Sp. z o.o.

Witalny Ogród – ZDROWY TRAWNIK to skoncentrowany, naturalny środek mikrobiologiczny do pielęgnacji trawnika. To kompozycja żywych, niemodyfikowanych genetycznie, pożytecznych mikroorganizmów wytworzonych w naturalnym procesie fermentacji, wzbogacona o autorski kompleks minerałów. Witalny Ogród – ZDROWY TRAWNIK:
– kondycjonuje i wzmacnia trawnik,
– wspiera kiełkowanie trawy,
– wspiera naturalną odporność trawy na czynniki stresowe takie jak susze, powodzie i patogeny,
– przyspiesza rozkład skoszonej trawy i procesy próchnicze,
– ułatwia przyswajanie składników (ultra, mikro i makroelementów),
– wspomaga wigor i witalność trawy, zapewnia zdrowy wygląd i kolor trawy.
Wyroby serii Witalny Ogród” – są całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. Nie wymagają stosowania masek i rękawic ochronnych. Są to żywe mikroorganizmy, których nie można mieszać z chemicznymi, biobójczymi środkami ochrony roślin.

WOREK JUTOWY KOMPOSTOWY NA ODPADY ZIELONE 45x95h cm

TIN TOURS SP. Z O.O.

Przyjazny dla środowiska worek kompostowy to ekologiczna alternatywa dla plastikowych toreb powszechnie wykorzystywanych do kompostowania. Worek można wypełnić odpadami ogrodowymi np. ściółką, trawą oraz liśćmi i związać (w jego górnej części znajduje się praktyczny ściągacz ze sznurkiem). Worek z juty ma luźny spot gwarantujący odpowiednią cyrkulację powietrza, która jest szczególnie ważna w przypadku włożenia do worka resztek zielonych. Biodegradowalny worek z juty nadaje kompostowania wraz z jego zawartością, jak również do przechowywania, a także transportowania warzyw i owoców. W tym przypadku może być wykorzystywany wielokrotnie, pod warunkiem, że po każdym użyciu, zostanie dobrze wyczyszczony i osuszony.

ZDOBIĄ, SMAKUJĄ, LECZĄ

TORSEED Przedsiębiorstwo Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa S.A.

Ekologia staje się w dzisiejszych czasach nie tylko modą, ale i koniecznością. Dlatego firm TORSEED SA postanowiła wprowadzić innowacyjną serię produktową ZDOBIĄ, SMAKUJĄ, LECZĄ w biodegradowalnym opakowaniu GRASSPAPIER, łącząc walory ozdobne i smakowe z „bezpłatnymi” poradami na temat prozdrowotnego oddziaływania oferowanych gatunków roślin. O ile powszechnie znane jest ich wykorzystanie kulinarne i ozdobne, o tyle małą wiedzę posiadamy w zakresie ich oddziaływania na nasz organizm. W dobie zwiększającego się zainteresowania produktami nisko przetworzonymi i naturalnymi jest to szansa na pogłębienie swojej wiedzy i możliwości jej wykorzystania w życiu codziennym. Opakowania opisane są na froncie „sloganem” odzwierciedlającym możliwości wspomagania procesów terapeutycznych, natomiast na „plecach” krótkim opisem oddziaływania prozdrowotnego.
Dodatkowo firma serię dedykuje w biodegradowalnym opakowaniu GRASSPAPPIER . Dzięki innowacyjnej koncepcji zamieniającej ponad połowę standardowo wykorzystywanej do produkcji masy papierowej na włókna z trawy uzyskano produkt nie tylko zachowujący wszelkie walory użytkowe, w tym bardzo ciekawą estetykę, ale tworząc z wykorzystanych torebek masę biodegradowalną nie zanieczyszczającą środowiska i nie wymagającą innej formy utylizacji.

ZIEMIA BIO DO WYSIEWU I ZIÓŁ

KIK ZIEMSKIE PRODUKTY SP. Z O.O. SP. K.

Delikatne podłoże z serii BIO, które wpisuje się w trendy ogrodnicze. Przeznaczone jednocześnie do wysiewu, pikowania i uprawy ziół.
Przy projektowaniu tego produktu wyzwaniem było przygotowanie podłoża o niskim zasoleniu, odpowiednim dla nasion a jednocześnie optymalnie bogate w składniki pokarmowe dla ziół. Udało się to dzięki kompozycji wielu ekologicznych dodatków.
Podłoże składa się wyłącznie ze składników dopuszczonych do ogrodnictwa ekologicznego rozporządzeniem WE834/2007. Nie jest to tylko symboliczna korekta receptury tj. zmiana nawozu mineralnego na ekologiczny. To gruntownie przygotowana nowa mieszanka wielu naturalnych i ekologicznych surowców. Skład stanowi drobny torf jasny i czarny, włókno kokosowe, perlit i od strony składników pokarmowych: nawóz organiczny otrzymywany z odpadów roślin z rolnictwa ekologicznego, kompost zielony, który zapewnia bogactwo mikroorganizmów, guano ptaków morskich pozwalające zwiększy dawkę Azotu, glinka utrzymująca dłużej składniki pokarmowe w podłożu i ograniczająca zasolenie szczególnie niebezpieczne dla nasion i młodych roślin, mączka skalna ze skał magmowych dostarczająca mikroorganizmy i składniki pokarmowe. Opakowanie 20L wykonane jest w wysokim standardzie z rączką ułatwiającą przenoszenia.

ZIEMIA UNIWERSALNA BIO

BIOVITA Sp. J. M.DANECKI, J.DANECKA

Ziemia uniwersalna BIO to gotowe do użycia podłoże przygotowane z myślą o osobach preferujących zdrowy i ekologiczny tryb życia, dbających o środowisko naturalne. Ziemia BIO nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. Przeznaczona jest do: kwiatów, warzyw, a także do uprawy roślin sadowniczych. Doskonale sprawdza się w uprawach szklarniowych, ogrodowych, w gruncie i pojemnikach. Podłoże skomponowane zostało wyłącznie z naturalnych składników spełniających wymagania produkcji ekologicznej. Istotne jest to zwłaszcza w uprawie wszelkich roślin jadalnych. Podłoże dodatkowo wzbogacone zostało nawozem organicznym o wysokiej zawartości składników odżywczych (głównie azotu pochodzenia naturalnego) i niezbędnych dla roślin mikroelementów. Ziemia uniwersalna BIO zawiera działający do 6 miesięcy ekologiczny nawóz organiczny. Dostępne opakowania to 10 i 50l. W ofercie również ziemia do warzyw i pomidorów 50l oraz ziemia do ziół 10l.

Call Now Button