image
ul. Poznańska 15, 62-005 Owińska k/Poznania

Konkurs Nowości Ogrodniczych 2021 – PIELĘGNACJA I OCHRONA ROŚLIN

PIELĘGNACJA I OCHRONA ROŚLIN

BarFertile Regeneration

BARENBRUG Polska Sp. z o.o.

Nawóz Bar Fertile jest mieszanką powlekanych i niepowlekanych surowców. Surowce niepowlekane, takie jak fosforany, zaczynają rozpadać się bezpośrednio po zastosowaniu nawozu. Dzięki temu substancje odżywcze bardzo szybko są przyswajane przez trawę. Po rozsianiu granulka pobiera wodę na skutek ciśnienia osmotycznego. Rozpoczyna się proces rozcieńczania substancji odżywczych wewnątrz powłoki granulki.Uwalnianie substancji odżywczych trwa przez cały okres wzrostu trawy. Po zakończeniu okresu uwalniania granulki są puste, a całość substancji odżywczej zostaje uwolniona. Pozostaje jedynie biodegradowalna powłoka. Wielkość granulek nawozów Bar Fertile w 90 % mieści się w granicach od 0,7 do 3,15 mm. Jednakowe granulki ułatwiają równomierne zasilenie powierzchni całego trawnika.
Dlaczego warto:
– Składniki pokarmowe dostarczone w odpowiedniej formule i odpowiednim czasie.
– Zmniejszone zapotrzebowanie na koszenie dzięki mniejszej produkcji masy zielonej.
– Zmniejszone zapotrzebowanie na wodę dzięki lepszej tolerancji trawy na suszę.
– Optymalne połączenie mieszanki nasion traw i nawozu.
– Kontrolowane uwalnianie składników odżywczych.
– Zwiększona zawartość fosforu pozwala szybciej regenerować system korzeniowy, stosowany przy regeneracji darni oraz przy zakładaniu trawników z rolki.

Biohumus Extra SOS
Do ratowania roślin

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “EKODARPOL” Zbigniew Zubala

BIOHUMUS EXTRA DO RATOWANIA ROŚLIN- S.O.S.- jest produktem najwyższej jakości z bardzo bogatą mikroflorą bakteryjną oraz próchnicą pokarmową co znakomicie wpływa na wzrost, kondycję i zdrowie roślin. Przeznaczony do ratowania roślin doniczkowych, balkonowych i rabatowych. Jest swego rodzaju „szczepionką” uaktywniającą składniki pokarmowe podłoża. Bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska, naturalny (bez chemii), nieprzedawkowalny, uodparnia rośliny na choroby niweluje przedawkowanie nawozami mineralnymi.Wyprodukowany z wyselekcjonowanych oborników uszlachetnionych przez dżdżownice kalifornijskie, które znacznie podnoszą zawartość mikroflory bakteryjnej. Zawiera naturalnie namnożone pozytywne bakterie, między innymi azotobacter, pseudomonas, bakterie fosforowe, celuloticzne, promieniowice oraz bakterie przetrwalnikowe. Produkt posiada Certyfikaty: Certyfikat Zgodności nr B/13/20014/14/PC/D/1 uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa. Certyfikat Zgodności nr Z/13/20250/14/PC/1 potwierdzający zgodność z Ustawą o nawozach i nawożeniu.
Produkt dopuszczony do produkcji ekologicznej na podst. art.3 ust.1 zał. Rozporządzenia Komisji WE nr 889/2008. Nadzór Weterynaryjny nr 32108401 i32108402.

BuXatrap z kapsułką feromonową

KOPPERT POLSKA SP. Z O.O.

Pułapka BuXatrap przeznaczona jest do walki z ćmą bukszpanową. Umożliwia ona monitorowanie pojawienia się i wyłapywanie szkodnika. Wyposażona jest w najwyższej jakości feromon płciowy, dedykowany dla gatunku, który wabi dorosłe samce do wnętrza zbiornika. Z doświadczeń wynika, że ma on dłuższy czas działania niż inne feromony dostępne na rynku. Pułapka jest bardzo prosta w obsłudze, gdyż w środku znajduje się koszyczek w którym umieszcza się feromon, a całe urządzenie zawiesza się za pomocą sznurka w dowolnym miejscu. Feromon można aplikować na dwa sposoby: poprzez umieszczenie kapsułki wewnątrz pułapki lub za pomocą strzykawki. Nasze rozwiązanie umożliwia zauważenie owadów tak szybko jak się pojawią, co pozwala na zastosowanie odpowiedniego zabiegu na czas. Jest to także sposób na kontrolowanie populacji, ponieważ wyłapując dorosłe samce ćmy uniemożliwiamy im kontakt z samicami i rozpoczęcie całego procesu składania jaj.
Wysoka skuteczność, naturalność oraz łatwość stosowania powodują, że jest to najlepsze rozwiązanie do monitorowania i ograniczania liczebności ćmy bukszpanowej.

ENEO AGRO 200

TERRA ENEO SPÓŁKA JAWNA
ROMAN CHODACKI I WSPÓLNICY

Granulowany polepszacz glebowy ENEO AGRO 200 to środek poprawiający nawodnienie i napowietrzenie gleby. ENEO AGRO 200 wspiera rośliny od etapu ukorzeniania poprzez wzrost, rozwój i plonowanie. Wpływa na zwiększoną ilość i jakość kwiatów a w konsekwencji owoców. Produkt jest bezpieczny dla roślin, zwierząt i ludzi. ENEO AGRO 200 może być stosowany w produkcji roślinnej amatorskiej i profesjonalnej zarówno w uprawach zielonych (trawniki, trawy, drzewa i krzewy ozdobne), uprawach kwitnących jak i owocowo-warzywnych. Produkt posiada niezwykłą zdolność do zatrzymywania i powolnego oddawania do gleby wody i substancji odżywczych, w tym przede wszystkim zatrzymuje nadmiar N+P+K zapobiegając jego wypłukaniu. Posiada w swoim składzie znaczną ilość żelaza (ok.12%), dzięki czemu zapobiega chlorozie.
GŁÓWNE CECHY I ZALETY PRODUKTU:
– 100% naturalny
– zwiększa przestrzeń między porami gleby, tworząc środowisko przyjazne dla tlenu,
– zwiększa retencję składników odżywczych,
– adsorbuje, a następnie powoli uwalnia nadmiar N+P+K i pierwiastków śladowych,
– absorbuje metale ciężkie,
– poprawia zdolność gleby do zatrzymywania wody, skrajnie zmniejszając jej zużycie,
– działa jak bufor wilgotności gleby podczas suchych i mokrych okresów,
– zmniejsza hydrofobowość suchych gleb,
– wzmacnia system korzeniowy.

KAPSUŁKI NAWOZOWE DO ROŚLIN DOMOWYCH

AGRECOL SP. Z O.O.

100% biodegradowalne kapsułki nawozowe do roślin domowych to rewolucja w nawożeniu! Nawożenie nigdy nie było tak proste. Bez odmierzania i kontaktu z produktem, bez ryzyka ubrudzenia się sporządzisz roztwór nawozowy.
Kapsułki nawozowe szybko, łatwo i wygodnie pomogą zatroszczyć się o rośliny. Precyzyjnie dobrane składniki pokarmowe odpowiadają potrzebom Twoich roślin domowych, zarówno ozdobnych z liści, jak i kwitnących.
Wystarczy wrzucić kapsułkę do wody, wymieszać i gotowe – bez konieczności dawkowania. Opakowanie po kapsułkach nie zawiera resztek nawozu, dzięki czemu chronimy nasze środowisko.

Koncentrat Humus Active do storczyków

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “EKODARPOL” Zbigniew Zubala

Humus Active Koncentrat to innowacyjny, ekologiczny polepszacz glebowy. Jest to jedyny tak kompleksowy produkt nawozowy dostępny na polskim rynku. W swoim składzie zawiera wysokie stężenie kwasów humusowych, kompleksowy skład naturalnych makro i mikroelementów, których źródłem jest obornik, krzemionkę koloidalną, minerały ilaste, dobroczynne grzyby, pozytywne mikroorganizmy a także naturalne substancje i enzymy stymulujące wzrost roślin.
Dlaczego stosować kwasy humusowe, pozytywne mikroorganizmy i dobroczynne grzyby w pielęgnacji roślin domowych:
– Pozwalają znacząco poprawić strukturę podłoży tworząc gruzełkowate agregaty glebowe. Utworzone w ten sposób agregaty pozwalają zmagazynować glebie więcej wody i zapewnić optymalne stosunki powietrzno-wodne.
– To główny składnik próchnicy glebowej, więc jeśli stosujemy kwasy humusowe to tak jakbyśmy stosowali próchnicę w płynie, użyźniając glebę
– Złożona i biologicznie zaawansowana struktura kwasów humusowych w postaci Trwałej Aktywnej Próchnicy, która znajduje się w Humus Active Koncentrat pozwala zatrzymać nawet 12 razy więcej składników pokarmowych aniżeli żyzne gleby takie jak mady czy czarnoziemy
– Dobroczynne grzyby i składniki umożliwiające ich rozwój i zasiedlenie gleby, pozwalają nawiązać naturalną symbiozę z roślinami, która aktywizuje korzystną współpracę tych dwóch organizmów udostępniających sobie wzajemnie niezbędne składniki pokarmowe. Dobroczynne Grzyby takie jak Trichoderma i Mikroryza zasiedlając strefę ryzosferową roślin ograniczają rozwój grzybów, negatywnie oddziałujących na plonowanie takich jak np. Fuzarium czy grzyby pleśniowe. Dzięki temu grzyby dobroczynne pełnią bardzo pożyteczną funkcję w każdym podłożu doniczkowym.
– Nieocenionym sprzymierzeńcem pięknych roślin i zdrowej gleby są także Pozytywne Mikroorganizmy, które w zależności od rodzaju mogą odgrywać bardzo istotne role bezpośrednio oddziałując na jakość gleby oraz rozwój roślin.

KORA DEKORACYJNA DEKORA ŚREDNIA 70L

KIK ZIEMSKIE PRODUKTY SP. Z O.O. SP.K.

DeKora to nowa marka kory dekoracyjnej premium. Nazwa marki to połączenie słów dekor i kora. Surowiec pozyskiwany jest gównie z kory sosnowej, która poddawana jest doczyszczeniu w specjalnym procesie. Główna frakcja 20-45 mm składa się w większości z twardych kawałków kory, usuwane są zanieczyszczenia drewnem i miękkie, łykowate kawałki kory. Proces produkcji zapewnia stałą bardzo wysoką, jakość przez cały rok. Produkt finalny to kora premium o bardzo dużych walorach dekoracyjnych. Opakowanie wykonane jest w wysokim standardzie, projekt graficzny odbiega od całej naszej oferty aby podkreślić wyjątkowość i nowoczesność produktu. Na opakowaniu umieszczone jest przezroczyste okno, aby klient mógł zobaczy jakość kory. Zmieniamy te litraż opakowania na 70L mimo, że zawartość pozostanie jak przy 80L a to ze względu na dostosowywanie się do europejskich standardów.
Kora dekoracyjna Dekora będzie dostępna w trzech granulacjach: drobnej, średniej i grubej. Sprzedaż tej linii produktów planujemy rozpocząć w styczniu 2021.

LEPINOX PLUS

BIOCONT Polska sp. z o.o.

Preparat przeznaczony do efektywnej kontroli gąsienic motyli. Szczególnie polecany do walki z ćmą bukszpanową oraz w ekologicznej ochronie roślin. Na roślinie działa powierzchniowo. Zawiera naturalnie występującą na roślinach oraz w glebie bakterię Bacillus thuringiensis. Bakterie te wytwarzają krystaliczne białka, które aktywowane są w przewodzie pokarmowym gąsienic. Zainfekowane gąsienice zaraz po spożyciu bakterii przestają żerować i giną w ciągu 72 godzin. Z czasem kurczą się i czarnieją. Preparat aplikuje się poprzez oprysk roślin (zalecany oprysk drobnokroplisty). Zaleca się stosowanie rano lub wieczorem w dni pochmurne. W ciągu jednego sezonu można przeprowadzić do 3 zabiegów. Wskazane jest stosowanie w czasie występowania najmłodszych stadiów rozwojowych gąsienic dla uzyskania największej skuteczności.
Lepinox Plus można mieszać z większością środków ochrony roślin oraz niektórymi nawozami dolistnymi.

LEPINOX PLUS ZWALCZA ĆMĘ BUKSZPANOWĄ – TARGET NATURAL

Green and Joy Polska
Sp. z o.o.

Preparat przeznaczony do efektywnej kontroli gąsienic motyli. Szczególnie polecany do walki z ćmą bukszpanową oraz w ekologicznej ochronie roślin. Na roślinie działa powierzchniowo. Zawiera naturalnie występującą na roślinach oraz w glebie bakterię Bacillus thuringiensis. Bakterie te wytwarzają krystaliczne białka, które aktywowane są w przewodzie pokarmowym gąsienic. Zainfekowane gąsienice zaraz po spożyciu bakterii przestają żerować i giną w ciągu 72 godzin. Z czasem kurczą się i czarnieją. Preparat aplikuje się poprzez oprysk roślin (zalecany oprysk drobnokroplisty). Zaleca się stosowanie rano lub wieczorem w dni pochmurne. W ciągu jednego sezonu można przeprowadzić do 3 zabiegów. Wskazane jest stosowanie w czasie występowania najmłodszych stadiów rozwojowych gąsienic dla uzyskania największej skuteczności.
Lepinox Plus można mieszać z większością środków ochrony roślin oraz niektórymi nawozami dolistnymi.

LIMOCIDE

AGRECOL SP. Z O.O.

Uniwersalny środek 3 w 1 zwalczający choroby grzybowe, szkodliwe owady i przędziorki. Preparat oparty o naturalne składniki, substancją aktywną jest olejek pomarańczowy INSEKTYCYD, AKARYCYD oraz FUNGICYD w formie mikroemulsji (ME) gotowej do użycia, o działaniu kontaktowym, przeznaczony do zwalczania szkodników o miękkiej budowie. Działanie grzybobójcze polega na wysuszeniu ścian komórkowych grzybni i zarodników. Preparat 3 w 1 do zwalczania szkodników: przędziorków oraz drobnych owadów (m.in. mączlików, skoczków, miodówek, wciornastków), a także chorób grzybowych. Preparat przeznaczony do stosowania w uprawach: jabłoni, ogórka, cukinii, melona, sałaty, cebuli, pora, bobu, fasoli, grochu, ciecierzycy, soczewicy, pietruszki, truskawki, róży, pomidora, papryki, gruszy, brzoskwini, marchwi, cykorii, kapusty, maliny, rzepy, czarnej porzeczki, salsefii, winorośli, aktinidii, niektórych ziół, drzew i krzewów ozdobnych, kwiatów i roślin ozdobnych.

MAGIC PROTECT INSECT

Hegen Investing Group Krzysztof Hegenbarth dział Botanic Garden

NATURALNY, ROZPUSZCZALNY, PREPARAT ZWALCZAJĄCY POPULACJE SZKODNIKÓW W ROŚLINACH. Preparat do stosowania dolistnego, nie powodujący niepożądanych zmian w roślinach oraz owocach. W 100% naturalny i bezpieczny dla ludzi i otoczenia. Nie posiada okresu karencji ani prewencji. Powstały na bazie polisacharydów, działa na szkodniki w sposób mechaniczny. Preparat po zastosowaniu unieruchamia szkodniki (jajo, larwa, czy dorosły osobnik), przez co nie są w stanie żerować. Najwyższa skuteczność:
Najważniejsze wartości:
– płynny, naturalny roztwór zawierający cynk i mangan
– blokuje drogi oddechowe szkodników
– zapobiega i koryguje niedobór mikroelementów
– nie powoduje niepożądanych zmian w roślinach i ich owocach
– zapewnia doskonałe pokrycie roślin
– wolny od niepożądanych skutków ubocznych.

MIKORYZON

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe “EKODARPOL” Zbigniew Zubala

Mikoryzon Klik Klik 300ml. Innowacyjny i wysoko wydajny produkt zalecany do zasilania wszelkich gatunków roślin domowych, balkonowych i tarasowych. Zwiększa rozwój mikoryzy w glebie nawet pięciokrotnie, co powoduje lepsze wykorzystanie składników pokarmowych i sukcesywne ich dozowanie roślinom w okresie wegetacji. Zwiększa rozwój korzeni włosowatych. Uodparnia na choroby, powoduje bardzo dobre ukorzenienie roślin. Znacznie zwiększa rozwój Mikoryzy w podłożu, zwiększa chłonność wodną podłoża, zabezpieczając przed jego szybkim wysychaniem. Znacznie poprawia strukturę podłoża poprzez dostarczenie związków próchniczych w postaci kwasów humusowych.
Dozowanie produktu jest bardzo łatwe i wygodne. Stosuje się 4 dozy Mikoryzonu na 1 litr wody. Całe opakowanie wystarcza na 30 litrów wody.

NAWÓZ “TWÓJ OGRÓD”
PIERWSZA POMOC W SUSZY

Agrosimex Sp. z o.o.

Nawóz granulowany przeciwdziałający uszkodzeniom spowodowanych przez niedobór wody. Skład nawozu wzmacnia wigor trawy, powoduje przyrost zdrowej masy zielonej. Przy regularnym stosowaniu system korzeniowy trawnika wzmacnia się i rozrasta co zapewnia sprawne pobieranie wody w trakcie jej okresowego niedoboru. Mikroelementy zawarte w nawozie wzmacniają system odporności roślin.

NAWÓZ MASTER ROOT

Hegen Investing Group Krzysztof Hegenbarth dział Botanic Garden

Nawóz MASTER ROOT to najsilniejszy ukorzeniacz i biostymulator systemów korzeniowych. Koncentrat mineralno-organiczny, który stymuluje i buduje gigantyczne systemy korzeniowe, zwiększając objętość korzeni w krótkim czasie. Rozbudowany system korzeniowy, umożliwia lepsze pobranie i zmagazynowanie wody oraz składników pokarmowych. Nawóz przeznaczony jest do każdego rodzaju gleby i wszystkich roślin ozdobnych.
Najwyższa skuteczność / Najważniejsze wartości:
– natychmiastowa stymulacja i odżywianie systemu korzeniowego
– działa niezależnie od pH gleby
– zwiększa pożyteczność i poprawia mikroflorę organiczną i biologiczną
– możemy go stosować do wszystkich roślin ogrodowych i każdego rodzaju gleby.

NAWÓZ MASTER RÓŻE

Hegen Investing Group Krzysztof Hegenbarth dział Botanic Garden

Master RÓŻE to koncentrat nawozów szybko przyswajalny oraz długo działający w formie granulowanej. Zastosowanie wszystkich niezbędnych składników pokarmowych o obojętnym odczynie wspomaga prawidłowy rozwój kwiatostanów u róż. Podnosi odporność na suszę, mróz, choroby oraz odpowiada za rozwój systemu korzeniowego. Dostarczenie tych niezbędnych składników w odpowiednim bilansie zmniejsza podatność róż na infekcje oraz zapobiega ograniczeniu transformacji azotu mineralnego do białek. Nie zawiera, wypełniaczy, antyzbrylaczy, nitrozoamin i innych substancji. Nawóz przeznaczony jest do wszystkich odmian róż.
Zalety Master RÓŻE:
– gwarantuje intensywne wybarwienie kwiatostanów oraz długotrwałe kwitnienie,
– dostarcza roślinie niezbędne składniki jakimi są azot, potas, fosfor, magnez, siarkę oraz wapń zapewniając prawidłowy wzrost i rozwój,
– wysoka koncentracja,
– zawiera aż 64% składników pokarmowych,
– szybko pobieramy oraz przyswajalny przez rośliny.

NeemAzal – T/S

AGRECOL SP. Z O.O.

Środek owadobójczy zwalczający ziemiórki, mączliki, mszyce, owady ssące, gryzące oraz minujące liście. Substancją aktywną jest naturalny ekstrakt pozyskiwany z drzewa neem (wiecznie zielonego) – 2 h po aplikacji: 62% zostaje na powierzchni, 38% przenika do tkanek – pozostaje w liściu od 7 do 10 dni.

NeemAzal – T/S

BIOCONT Polska sp. z o.o.

Środek zawiera substancję aktywną pozyskaną z ziaren tropikalnego drzewa Neem (miodli indyjskiej) – azadyrachtynę.
Jest to insektycyd o szerokim spektrum zwalczania szkodników gryzących, ssących i minujących.
Jego główne zalety to:
– wgłębne działanie na roślinie – do 10 dni,
– wysoka, sprawdzona efektywność (testowana w ponad 1000 oficjalnych testach,
– hamuje żarłoczność larw i postaci dorosłych (również chrząszczy),
– ogranicza płodność, hamuje wzrost i linienie szkodników,
– standaryzowany, sprawdzony skład,
– bez dodatków chemicznych, oleju i zanieczyszczeń,
– dopuszczony do zastosowania w rolnictwie ekologicznym.

NEMASYS BIOLOGICZNE ROZWIĄZANIE PRZECIW OPUCHLAKOM

BASF POLSKA SP. Z O.O.

Nemasys biologiczne rozwiązanie przeciw opuchlakom – to specyficzny preparat służący do skutecznej biologicznej kontroli larw opuchlaka, do stosowania zarówno jesienią jak i wiosną. Zawiera entonopatogeniczne nicienie w stadium inwazyjnym, które po aplikacji do wilgotnego podłoża rozpoczynają aktywne poszukiwanie swoich ofiar (larw opuchlaków). Po znalezieniu ofiary wnikają do jej wnętrza. Tam z układu pokarmowego uwalniają bakterie, które rozmnażając się w ciele larw powodują ich ginięcie. Z martwego ciała larw do podłoża uwalnia się kolejne pokolenie nicieni w stadium inwazyjnym, które szuka kolejnych ofiar. Ponieważ ten gatunek nicieni ma podobne wymagania termiczne dla swojej aktywności jak larwy opuchlaka (podejmuje rozwój już przy temperaturze ok. 5st.C), w zasadzie nie występuje okres, w którym larwy mogą żerować „bezkarnie” bez ryzyka infekcji lub jest on zdecydowanie skrócony. Po aplikacji jesiennej nicienie te są w stanie w sprzyjających warunkach podjąć rozwój w okresie wiosennym. W przypadku aplikacji wiosennej można ją wykonać dużo wcześniej niż przy stosowaniu innych gatunków nicieni przeznaczonych do kontroli tych szkodników. Nicienie te nadają się do stosowania wszędzie tam, gdzie występują larwy opuchlaka.
Nie powodueą żadnego zagrożenia dla ludzi, innych zwierząt i roślin, nie ma okresów karencji czy prewencji.
Należy pamiętać, że jest to preparat specyficzny, nie nadaje się do kontroli innych larw (pędraki).

Opryskiwacz akumulatorowy NEXT

MAROLEX SP. Z O.O.

Ręczny opryskiwacz akumulatorowy next jest najmłodszym i najmniejszym opryskiwaczem z grupy opryskiwaczy akumulatorowych firmy Marolex. Jego niewątpliwym atutem jest brak konieczności pompowania. Po prostu; wciskasz i pryskasz!
Jego 2 godzinny czas pracy, który jest zapewniony przez akumulator litoto-jonowy oraz czytelny wyświetlacz sprawiają, że w komfortowy sposób można przeprowadzić opryski.
Natomiast 3 litrowa pojemność oraz dołączona lanca pozwalają na szeroki zakres zastosowania. Będzie on idealny do oprysków warzyw w małych tunelach jak również tych w skrzyniach uprawnych, idealnie sprawdzi się do oprysków przydomowych rabat jak i roślin, które są ozdobą balkonów i tarasów.
Głównym przeznaczeniem opryskiwacza są: opryski środkami ochrony roślin, opryski ekologicznymi środkami ochrony roślin, opryski biologicznymi środkami ochrony roślin, opryski olejowymi preparatami, zraszanie roślin, opryski płynnymi nawozami.
Niewątpliwie opryskiwacz next stanie się niezastąpionym narzędziem do pielęgnacji roślin.

Planton R

Plantpol Sp. z o.o.

Wieloskładnikowy nawóz przeznaczony do zasilania wszystkich rodzajów róż. Zapewnia prawidłowy wzrost, intensywne wybarwienie kwiatów i obfite kwitnienie. Jest to nowoczesny, specjalistyczny nawóz, całkowicie rozpuszczalny w wodzie, o dużej zawartości łatwo przyswajalnych mikroelementów.

SPRUZIT SPRAY NA SZKODNIKI AL 1000ml – TARGET NATURAL

Green and Joy Polska Sp. z o.o.

INSEKTYCYD działaniu kontaktowym, w postaci cieczy do bezpośredniego stosowania (AL). Środek zawiera dwie substancje czynne:
– Pyretryny – substancja pochodzenia roślinnego, początkowo działająca paraliżująco, a następnie szkodniki giną.
– Olej rzepakowy – działa na drodze fizycznej, na powierzchni ciała szkodnika tworzy film powodujący uduszenie się owadów i roztoczy.
Do stosowania w roślinach ozdobnych jak i w owocowych. Skutecznie zwalcza mszyce, przędziorki, mączlika szklarniowego, wciornastki, miseczniki i wełnowce.

Stół zalewowy

wozkidunskie.pl

Stoły zalewowe służą zarówno do podlewania roślin jak i świetnie nadają się do ich ekspozycji w centrum ogrodniczym.
Rośliny umieszczone na podwyższeniu przyciągają wzrok klientów, którzy nie muszą się do nich schylać, co zapewnia im wygodne zakupy. Poza tym uprawa metodą zalewową pozwala znacznie obniżyć nakłady pracy związanej z podlewaniem roślin, zyskujemy także możliwość pełnej automatyzacji nawadniania i nawożenia, oszczędność wody i nawozów, szybki i wyrównany wzrost roślin. Roślina po nawodnieniu od spodu posiada czyste i suche liście, co w znacznej mierze zapobiega chorobom grzybowym, a my w ten sposób obniżamy zużycie środków ochrony roślin oraz ograniczamy zanieczyszczenie środowiska. Stoły zalewowe składają się z aluminiowej ramy oraz plastikowej kuwety zalewowej wyposażonej w zawór spustowy. Stoły mogą być osadzone na nogach stałych lub mobilnych (z kołami). Oferujemy zarówno stoły nowe jak i używane. Do stołów nowych polecamy szeroką gamę wyposażenia dodatkowego jak: separatory do roślin wysokich, nadstawki w formie małych stołów ustawianych na większym, konstrukcje do wieszania roślin zwisających, kaskady.

Substral Podłoże Bez Torfu

Substral (Evergreen Garden Care Poland)

Substral Podłoże Bez Torfu to gotowe do użycia podłoże beztorfowe przeznaczone dla szerokiego spektrum roślin ogrodowych, tarasowych i balkonowych. Zawiera nawóz bogaty w mikroelementy, który pomaga w aklimatyzacji roślin w nowym podłożu oraz nawilżacz, który ułatwia nawilżanie, przyswajanie i równomierną dystrybucję wody w podłożu. Dodatkowa zawartość kompostu ze względu na wysoką zawartość mikroorganizmów jest stałym źródłem humusu w podłożu łatwo dostępnym dla roślin podczas wegetacji. A zawartość glinki wulkanicznej daje właściwości buforowe i magazynujące. Podłoże beztorfowe Substral to przede wszystkim zbilansowana kompozycja włókien drzewnych, drobnej frakcji kory z drzew iglastych, chipsów kokosowych i kompostu roślinnego, stwarzająca optymalne warunki do rozwoju bryły korzeniowej i będąca naturalnym źródłem pokarmu dla uprawianych roślin. Włókna drzewne są naturalnym, organicznym i ekologicznym surowcem wydobywanym ze źródeł szybko odnawialnych, są wolne od zanieczyszczeń, a tym samym poprawiają strukturę gleby, przeciwdziałają rozwojowi chwastów i chronią przed wysychaniem i zamarzaniem gleby.
Podłoże Bez Torfu Substral oprócz pozytywnego wkładu dla środowiska jest przyjazne kulturom roślinnym i pomaga roślinom szerokiego spektrum we wzroście i rozwoju.

“TWÓJ OGRÓD” NAWÓZ DO REGENERACJI BUKSZPANÓW

Agrosimex Sp. z o.o.

Nawóz do regeneracji bukszpanów jest nawozem o zrównoważonym składzie, zawierającym wszystkie makro i mikroelementy. Nawóz ma właściwości odżywiające i regenerujące, gwarantuje silny rozwój systemu korzeniowego, bujny wzrost i zdrowy wygląd roślin. Aplikacja poprzez podlewanie gwarantuje jego natychmiastowe działanie, łatwo przenika przez agrotkaninę oraz ściółkę. Regularne stosowanie nawozu zapewnia intensywną zieleń oraz silne przyrosty nowych pędów.

Włóknina okrywowa Wooliny Garden

POLTOPS SP. Z O.O.

Włóknina okrywowa z wełny owczej dzięki swoim właściwościom jest naturalnym materiałem izolacyjnym. Skutecznie chroni m.in. pnie drzew i róż przed wiatrem i mrozem. Doskonale nadaje się do przycinania na dowolny wymiar i kształt. Zabezpiecza rośliny przed ślimakami.

Wózek ekspozycyjny pochylny

wozkidunskie.pl

Wózek ekspozycyjny – idealny do sprzedaży!
Przeładowywanie roślin jest coraz droższe i bardzo często powoduje ich uszkodzenia. Dzięki wózkowi ekspozycyjnemu wystarczy, że załadujesz je jednorazowo, a rośliny trafią w idealnym stanie do miejsca przeznaczenia, zmniejszając ryzyko związane z dalszą obsługą i od razu są gotowe do sprzedaży. Dzięki mechanizmowi pochylania wózki sprawiają, że stojące na nich rośliny są właściwie wyeksponowane dla kupujących, a po złożeniu do pozycji transportowej można ich również używać do przewożenia. Wózek ekspozycyjny wykonany jest ze stali ocynkowanej bądź malowanej proszkowo na kolor zielony, standardowe półki wykonane są z sklejki wodoodpornej oraz stalowych ocynkowanych profili bocznych. Do wózków tego rodzaju szczególnie polecane są półki plastikowe. Wózki ekspozycyjne mogą być używane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, można też z powodzeniem podlewać na nich rośliny. Wózki złożone do pozycji transportowej mają wymiary wózka duńskiego CC.

Wózek kwiatowy

wozkidunskie.pl

Wózek kwiatowy – wózek do zadań specjalnych!
Wózki kwiatowe nazywane również duńskimi, służą do komfortowego i bezproblemowego transportu zarówno roślin jaki i innych produktów od producenta aż do punktu ich sprzedaży. Dzięki wytrzymałej konstrukcji są wstanie udźwignąć ciężar do 600 kg, odporne na warunki atmosferyczne i bardzo wytrzymałe. Ponadczasowy wózek stanowi również element ekspozycji. Stalowe elementy konstrukcyjne zostały ocynkowane ogniowo, co zapewnia wytworzenie się grubej warstwy cynku zarówno na zewnętrznych jak i wewnętrznych ściankach wyrobu, który zyskuje wtedy bardzo dobre właściwości antykorozyjne. Integralnym elementem wózka są półki, które możemy układać w dowolny sposób. Odpowiednia ilość i rozmieszczenie półek zapewni nam optymalny załadunek wózka do transportu oraz do ekspozycji roślin w punkcie sprzedaży. Półki można ustawić pod kątem, aby w ten sposób jeszcze lepiej wyeksponować produkty i zwrócić na nie uwagę klientów. Wózki mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako regały magazynowe do przechowywania również artykułów innych niż kwiaty. Na wózkach może być składowany bądź eksponowany cały dostępny asortyment użytkownika.

ZIEMIA UNIVERSALNA Z OSMOVITEM

BIOVITA Sp. J. M. DANECKI, J. DANECKA

Ziemia uniwersalna z osmovitem BIOVITA jest idealnym podłożem do sadzenia oraz przesadzenia roślin ozdobnych w domach, ogrodach, na balkonach i tarasach, z wyjątkiem roślin kwasolubnych. Zawarty w jej składzie wieloskładnikowy, długodziałający nawóz, z mikro- i makroelementami, zabezpiecza zapotrzebowanie pokarmowe roślin aż przez 6 miesięcy po posadzeniu! Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych metod nawożenia oszczędzamy czas, a rośliny rosną lepiej niż w tradycyjnym podłożu, czerpiąc z ziemi odpowiednią ilość składników odżywczych. Zawarty w podłożu torf wysoki zwiększa pojemność powietrzną, poprawia strukturę, stwarza korzystne warunki do rozwoju systemu korzeniowego. Podłoże wieloskładnikowe, gotowe do użycia.
Dostępne opakowania to 5,10,20 i 50l.

Call Now Button